Dječak donio pobjedu Milanu

Ivana Spahija • nedjelja, 10.02.2008.

Brojnim ozljedama unatoč, Milan je u susretu 22. kola ipak uspio doći do sva tri boda iz dvoboja sa Sienom, a pobjedu Rossonerima donio je "friški" 18 - godišnjak Alberto Paloschi, koji je ujedno i debitirao u Serie A. U "malom derbiju" dana, Juventus je slabom igrom u gostima svladao Udinese, ali tek nakon preokreta...

Juventus je u gostima kod Udinesea upisao pobjedu rezultatom 2:1, ali su se nogometaši Stare dame poprilično namučili i tek su nakon preokreta došli do sva tri boda iz ovog susreta. Domaćini su poveli već u petoj minuti susreta. Quagliarella je odlično probio po lijevoj strani obrane Juventusa i uputio udarac prema vratima gostiju, Buffon je tu loptu odbio ravno do Dossene koji je iz blizine zatresao mrežu Stare dame. Udinese je ponovno zaprijetio u 25. minuti, Di Natale je sam izbio ispred Buffona, a vratar Juventusa je odlično reagirao na njegov udarac i spasio goste od novog pogotka.

Početkom drugog poluvremena agresivnije su krenuli nogometaši Juventusa očajnički tražeći izjednačenje. U dva je navrata golu Udinesea zaprijetio Nedved. Prvo je u 55. minuti njegov udarac glavom zaustavio Inler, a minutu nakon toga Nedved je volejem pokušao promijeniti rezultat, na mjestu je bio domaći vratar Handanović.

Juventus je ipak stigao do izjednačenja, i to u 60. minuti. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Camoranesi je glavom loptu pospremio u mrežu Udinesea. Taktički potez trenera Ranierija, u kojem je u 76. minuti iz igre izvadio nevidljivog Trezegueta i uveo Iaquintu, gostima se isplatio niti 60 sekundi nakon ulaska 29 - godišnjeg napadača. U svom prvom dodiru s loptom, Iaquinta je iz prostora zatresao mrežu Handanovića za vodstvo Juventusa od 2:1. Tim je rezultatom susret i završen, a nogometaši Stare dame unatoč slabijoj igri ipak su uspjeli doći do sva tri boda.

Unatoč brojnim ozljedama, posebice napadača, Milan je ipak ostvario svoj cilj i na domaćem je terenu s minimalnih 1:0 svladao nezgodnu momčad Siene. Dario Šimić je već standardno i ovaj susret odgledao s tribina. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, iako su obje momčadi imale nekoliko izglednih prilika za vodstvo, a gostima je poništen i pogodak zbog navodnog zaleđa. Već u šestoj minuti domaćeg vratara Kalca svojim je udarcem s ruba prostora dobro zagrijao Frick. Minutu nakon toga ukazala se i prilika za Milan, Inzaghi je nakon solo prodora pokušao iznenaditi Manningera, ali je vratar gostiju bio na mjestu. U 13. minuti Locatelli je zatresao mrežu Milana, ali je sudac poništio pogodak jer se veznjak Siene navodno našao iza leđa obrane Rossonera. Milan je ponovno zaprijetio u 25. minuti, udarac glavom Inzaghija završio je iznad vratnice gola gostiju.

Drugo poluvrijeme bilo je siromašnije prilikama od prvog, ali je Milan uspio doći do vodstva. Sieni se u 54. minuti ukazala stopostotna prilika za pogodak, Locatelli je odlično uposlio Fricka koji je pogodio gredu gola domaćina. Taj se promašaj gostima osvetio točno deset minuta kasnije. Mladi Paloschi, koji je svoj nastup u dresu crveno - crnih dočekao zahvaljujući ozljedama standardnih napadača, u 64. minuti je opravdao povjerenje trenera i dugom loptom izvan šesnaesterca svladao Manningera za vodstvo Milana od 1:0. To je bio prvi kontakt s loptom mladog napadača, koji je na terenu zamijenio Ronalda. Utakmica je završila pobjedom domaćina od 1:0, a Milan se trenutno nalazi na petom mjestu na ljestvici.

"Hrvatski" dvoboj ovog kola završio je miroljubivo, Kneževićev Livorno i Genoa Ivana Jurića podijelili su bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Oba naša igrača na terenu su provela svih 90 minuta. Rano vodstvo Livorna uslijedilo je već u 12. minuti. Tristan je asistirao, a Tavano pogodio mrežu Rubinha za 1:0 domaćina. Gosti iz Genove do izjednačenja su došli tek u 82. minuti. Gužvu nakon izvedenog udarca iz kuta iskoristio je Di Vaio koji je svladao nespremnog Ameliju za konačnih 1:1 i podjelu bodova iz ovog dvoboja.

Slika 1 od 2.

Bodove su podijelili i Cagliari i Parma koji su svoj susret također okončali rezultatom 1:1. Igor Budan je utakmicu proveo na klupi Parme. Cijeli je susret riješen u samo dvije minute, u 34. minuti poveo je Cagliari nakon pogotka Jede, a dvije minute kasnije gosti iz Parme su uspjeli izjednačiti. Dessena je s desne strane ubacio za Reginalda koji je matirao domaćeg vratara Storarija za konačnih 1:1.

Nakon nekoliko dobrih rezultata u kupu, ali i prošlotjedne pobjede u domaćem prvenstvu, posrnuli Lazio vratio se starim navikama i poražen je od Empolija, pretposljednje momčadi lige. Lazio je na gostovanje u Empoli stigao u najjačem sastavu, ali su domaćini ipak upisali minimalnu pobjedu i uzeli bodove gostima iz Rima. Jedini pogodak u susretu postigao je Vannucchi već u sedmoj minuti susreta kada je iz slobodnog udarca svladao Ballottu i Empoliju donio i više nego vrijedna tri boda.

Torino je kod kuće sa sigurnih 3:1 nadigrao Palermo, a Saša Bjelanović je svih 90 minuta proveo na klupi pobjedničke momčadi. Iako su gosti sa Siclije prvi došli u vodstvo zahvaljujući pogotku Amorusa u 36. minuti susreta, drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Torinu. U 60. minuti rezultat je na 1:1 poravnao Diana nakon asistencije Di Michelea. U 71. minuti iskazao se Di Michele koji je nakon solo akcije Torinu donio prednost od 2:1, a isti igrač je deset minuta kasnije svojim drugim pogotkom u susretu postavio konačan rezultat na 3:1 za sva tri boda Torinu.

Uspjeh na domaćem terenu ostvarila je i momčad Sampdorije, koja je rezultatom 2:0 svladala Napoli. Domaćini su poveli u 76. minuti nakon akcije koju su režirali Cassano i Bellucci, a mrežu gostiju zatresao je Delvecchio. Sedam minuta kasnije Delvecchio se upisao i u asistente, dobro je uposlio Franceschinija koji je svladao gostujućeg vratara Gianella za konačnih 2:0 i nova tri boda Sampdoriji.

U posljednjoj utakmici ovog kola, vodeći Inter rutinski je odradio gostovanje na Siciliji, gdje je svladao Cataniju rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, a crno - plavi su u vodstvo došli u 64. minuti susreta. Zanetti je poslao loptu do Cambiassa koji je iz blizine svladao domaćeg vratara Polita. Nogometaši Catanije protestirali su i tražili poništenje pogotka, smatrajući da se Cambiasso našao u zaleđu, ali je sudac priznao pogodak. Tri minute kasnije dogodilo se konačno rješenje utakmice. Nakon kardinalne pogreške u obrani domaćina, Ibrahimović je idealno uposlio Suaza, koji je zaobišao Polita i pogodio praznu mrežu Catanije za pobjedu Intera od 2:0. Vodeća momčad prvenstva tako je ponovno došla na osam bodova prednosti ispred drugoplasirane Rome.

Serie A, 22. kolo: Milan - Siena 1:0, Udinese - Juventus 1:2, Empoli - Lazio 1:0, Torino - Palermo 3:1, Livorno - Genoa 1:1, Cagliari - Parma 1:1, Sampdoria - Napoli 2:0, Catania - Inter 0:2.