Rudeš ispratili peticom

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.02.2008.

Idućeg petka (17:00) nogometaši Zagreba gostuju u Zaprešiću u prvom kolu nastavka prvenstva. Provjera protiv trećeligaša Rudeša zadovoljila je i struku i navijače, Pjesnici su napokon upisali visoku pobjedu...

Već na samom startu susreta Zagrebaši uspijevaju matirati vratara Rudeša Žunu. Strijelac u 3. minuti bio je Ivan Parlov. U idućih se nekoliko napada ispromašivao Miroslav Pejić, posebno se pamti pokušaj škaricama u 30. minuti susreta. Krajem prvog dijela stigli su Pjesnici do još dva pogotka. U 32. minuti u strijelce se upisuje Kartelo, a nakon prekršaja nad Pejićem, u 38. minuti, sa bijele točke je siguran Nadarević.

I u nastavku Zagrebaši bolje stoje na terenu. Do 4:0 dolaze u 51. minuti preko Oršulića, a u 55. minuti svoj drugi pogodak na utakmici postiže Parlov. Iz slabijeg drugog poluvremena valja izdvojiti još i pokušaj Mensura Mujdže iz slobodnog udarca i lijepu akciju Parlova i Pejića koju potonji ne uspijeva smjestiti u gol Rudešana.

Miroslav Blažević zbog ozljeda nije mogao računati na kapetana Stojkića, Brkljaču, Grgića, Špičića i Mehmedagića.

Strijelci: 1:0 Parlov (3`), 2:0 Kartelo (32`), 3:0 Nadarević (38`), 4:0 Oršulić (51`), 5:0 Parlov (55`)

Zagreb: Bašić, Labudović, Nadarević, Ivanković, Kartelo, Ščrbec, Sesar, Parlov, Čutura, Pejić, Jurendić (Škara, Mikulić, Pavlović, Oršulić, Abdulrahimi, Jugović, Mujdža, Petković)

Rudeš: Žuna, Herek, Tolić, Hudolin, Živković, A. Cetina, Eterović, Relota, V. Cetina, Gusak, Zelenika (Mrazović, Mamić, Ivanjko, Kelentrić, Barun, Hrkač, Tadić, Smok, Božić)

Prijateljska utakmica: Zagreb - Rudeš 5:0