Liga prvakinja - Grupa 2, 2. kolo, 14.02.2008.
Zvezda Zvenigorod
Zvezda Zvenigorod 39:24 Slagelse DT

Zvezda Zvenigorod rasturila Slagelse

Ivan Ambroš • četvrtak, 14.02.2008.

U drugom kolu skupine 2 Lige prvakinja, ruske su prvakinje razbile ekipu Anje Andersen s ogromnih 15 golova razlike. Nakon prva dva kola, aktualne prvakinje Europe su bez bodova, s gol razlikom od – 25 i praktično bez ikakvih šansi za prolaz u polufinale...

Oslabljene Dankinje ni u jednom trenutku nisu pokazale nivo igre dostojan braniteljica naslova. Već je u 15. minuti bilo 10:5, a prvo poluvrijeme je završilo s uvjerljivih 20:13. U drugom dijelu sve je bilo jasno, pa je čak i Anja Andersen s manje nervoze, a s više osmijeha na licu gledala potop svoje ekipe do konačnih 39:24.

Kod domaćih devet je golova zabila Andryushina, osam Hrygorieva, a šest Polenova. Turey, Ognjenović i Krogshede su za Slagelse zabile po pet golova.

Iako za Slagelse ni ovaj put nije zaigrala legendarna vratarka Leganger, njezina zamjena Friis je solidno odradila svoj dio posla skupivši 12 obrana, dok su obje ruske vratarke zajedno skupile 15 obrana. Dobra vijest za Slagelse je da se povratak Leganger očekuje za dva tjedna.

Ekipa Evgeniya Trefilova se ovom pobjedom vratila u borbu za polufinale, dok je Slagelse s dva poraza praktično izgubio svaku šansu za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini 2.