Villa u igri za četvrto mjesto

Marin Vuković • nedjelja, 24.02.2008.

Aston Villa se pobjedom nad Readingom potpuno izjednačila s Liverpoolom i Evertonom u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka, a na putu prema europskom natjecanju je i Blackburn nakon visoke pobjede nad Boltonom...

Nismo sigurni da se igrači Readinga sjećaju kada su posljednji put osvojili barem jedan jedini bod. Pomoći ćemo im, zbilo se to 26. prosinca prošle godine! Od tada pa do danas upisali su čak osam uzastopnih poraza i našli se u situaciji da se grčevito bore za opstanak u Premiershipu. Osmi poraz u nizu doživjeli su od Aston Ville, koja je ovom pobjedom ostala u igri za četvrto mjesto.

Gostima iz Birminghama prednost je na kraju prvog dijela donio Ashley Young, nakon što je u 33. minuti Gareth Barry promašio prilično sumnjiv jedanaesterac. Na 2:0 povisio je Marlon Harewood šest minuta prije kraja susreta, a slabu utjehu domaćinu donio je Nicky Shorey pogotkom za konačnih 2:1 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Blackburn je s visokih 4:1 svladao Bolton i najavio svoju kandidaturu za jedno od mjesta koje vode u Kup Uefe. Benni McCarthy dvaput se upisao u listu strijelaca, oba puta s bijele točke, a po jednom gostujućeg su vratara svladali David Bentley i Morten Gamst Pedersen. Jedini pogodak za Bolton djelo je Kevina Daviesa.