Brzinom svjetlosti

Ivan Ambroš • nedjelja, 24.02.2008.

U Ligi prvakinja ništa novo. Hypo i Györi su došli do svoje devete pobjede u nizu i brzinom svjetlosti jure prema polufinalu. Branitelj naslova Slagelse izgubio se u svemiru i do polufinala ga više ne može dovesti ni warp pogon.

Treće kolo četvrtfinalnog dijela Lige prvakinja otvorili su Zvezda Zvenigorod i Hypo. Ekipa Andrasa Nemetha je pred 2000 gledatelja u dvorani Čehovskih medveda savladala ruske prvakinje 33:29 (19:15). Utakmica je bila u egalu samo do 15. minute i rezultata 10:10. Poslije toga Hypo prema već viđenom scenariju preuzima potpunu kontrolu nad susretom i na odmor se odlazi s prednosti Austrijanki od 19:15.

Od poraza Evgeniya Trefilova ovaj puta nije spasila ni njegova već poznata „audio terapija“ koju je obilato pružao svojim igračicama tijekom susreta. Na kraju je ipak morao stisnuti ruku mađarskom stručnjaku koji je s 33:29 zabilježio svoju devetu uzastopnu pobjedu u Ligi prvakinja.

U rusko-austrijskoj bitci Toth i Poltoratskaya su zabile po devet golova, Boklaschuk osam, a Aćimović i Nascimiento su se sedam puta upisale u listu strijelaca.

Za Slagelse se znalo od prije da će teško pružiti dobru igru protiv Viborga. Međutim, nije se znalo da najskuplja europska ekipa može dva puta uzastopno razočarati svojom igrom. Što se, unatoč pobjedi od 22:12 (12:7), i dogodilo. Skov je za Viborg zabila osam, a Meelgard za Slagelse tri gola.

Ekipa Anje Andersen je doživjela još jedan uvjerljivi poraz nakon kojeg se udaljenost branitelja naslova od polufinala Lige prvakinja počela mjeriti u svjetlosnim godinama.

Hypo je nakon tri odigrana kola na čelu skupine 1 s maksimalnih šest golova ispred Viborga s četiri i Zvezde Zvenigorod s dva boda. Slagelse je još uvijek bez bodova.

Györi bolji od Oltchima

Lada Togliatti je na gostovanju kod Nűrnberga došla do pobjede od 39:31 (22:20). Agresivnoj njemačkoj obrani je Alexey Gumyanov doskočio jedinim mogućim oružjem - agresivnom ruskom obranom. Takva igra donijela je Ruskinjama jedan crveni karton i 16 minuta isključenja, za razliku od osam minuta s kojima su bile“nagrađene“ Njemice. Izvrsne su bile Postnova i Davydenko s osam golova te Nyikityna i Rösler sa sedam.

Györi je s puta maknuo i Oltchim. Mađarice su cijeli susret držale konce u svojim rukama i na kraju zasluženo slavile s 30:27 (16:13). Iako se očekivao veći otpor Tadicijeve ekipe, on je izostao. Mađarice lome sve pred sobom i ove sezone još ne znaju kako je to ne pobijediti. Listu strijelaca susreta predvodile su Tomori s devet i Verten s osam golova.

Györi vodi kolo u drugoj skupini sa šest golova. Oltchim Valcea je druga s tri, Lada Togliatti treća s dva i Nűrnberg četvrti s jednim bodom.