3
Roko Mišlov
85'
Dalibor Zebić

Već od prve minute susreta nogometaši Varteksa su, svojom mnogo boljom i agresivnijom igrom, počeli prijetiti Zadru. Brezovec, Balajić i Mumlek izmjenjivali su se pred Subašićevim vratima koji je u prvim trenucima utakmice svojim obranama spriječio vodstvo domaćih. No već je tada, zahvaljujući velikom pritisku i dominaciji terenom domaćih igrača, gol visio u zraku, te mreža zadarskog vratara nije dugo ostala netaknuta.

Sjajan je slobodni udarac s 22 metra prema Zadrovom golu uputio Varteksov kapetan Mumlek koji je u vrlo ranoj fazi utakmice, u devetoj minuti, svoju momčad doveo do vodstva (1:0). Ljepši poklon Varteksova navijačka skupina White Stones, koja je devet minuta kasnije koreografijom proslavila svoj 18. rođendan, zasigurno nije mogla poželjeti, budući da su domaći nogometaši bili jedini koji su zapravo i igrali u prvom dijelu. Varteksova potpuna prevlast nastavila se i nakon pogotka, te su Varaždinci imali još nekoliko izglednih prilika i za povećanje svog vodstva.

Zadarski je vratar Subašić, koji se i u prvom dijelu prvenstva istaknuo svojim sjajnim reakcijama, spriječio da Varteks dođe i do uvjerljivije prednosti nakon novog pokušaja Mumleka iz slobodnog udarca, a potom i u 26. minuti nakon Mujanovićevog udarca iz blizine. Negativnom smjeru u kojem je utakmica tekla za Zadrane pridonijelo je i udaljavanje Zadrovog stratega Zebića s klupe zbog prigovaranja na sudačke odluke u 40. minuti, te su domaći na odmor otišli sa zasluženim vodstvom u svojim rukama.

Slika 1 od 1.

Iako u drugom dijelu Varaždinci nisu vršili toliki pritisak, Mujanović je vrlo dobro iskoristio poklon zadarske momčad koja je, pogrešno ispucavši loptu, Varteksovom igraču pružila izvrsnu priliku koju on nije propustio, te je u 54. minuti podebljao vodstvo svoje momčadi (2:0). Zadrani su pet minuta kasnije tek prvi put u susretu opasnije zaprijetili, kada je sjajno prema Mađarićevom golu pucao jedan od raspoloženijih Zadrovih igrača Marin Tomasov, no Varteksov je vratar ipak uspio sačuvati svoj gol.

Budući da je upravo to bila Zadrova najozbiljnija prilika, momčad sa Stanova nije mogla pronaći rješenja kojim bi ugrozila Varteksovu pobjedu, štoviše Varaždinci su im preko Mujanovića mogli nanijeti i teži poraz, ali novi je pogodak izvrsnom reakcijom spriječio Zadrov vratar. Do kraja su susreta Varaždinci kontrolirali igru, te su na kraju zasluženo slavili.

1. HNL, 21. kolo: Varteks – Zadar 2:0.