Boavista zaustavila Porto

Goran Tomičić • nedjelja, 02.03.2008.

U 21. kolu Bwin lige Boavista je na svom terenu uzela bod protiv Porta. Uniao Leiria se novim porazom dodatno približila ispdanju iz lige, a ostale utakmice završene su bez pobjednika...

Dvoboj Boaviste i Porta završio je bez pogodaka. Domaći su se tim ishodom približili gornjem dijelu ljestvice, dok ovaj kiks neće previše zabrinuti Porto s obzirom na veliku prednost ispred Benfice. Pogodak nisu vidjeli ni gledatelji dvoboja Brage i Vitorie Guimaraes, čime su gosti izgubili dva važna boda u borbi za Ligu prvaka.

Vitoria Setubal očekivano je svladala Uniao Leiriju. Gosti su poveli preko Pitbulla u devetoj minuti, a taj rezultat bio je na semaforu do pogotka Game u 76. minuti. U derbiju začelja Leixoes i Academica su podijelili bodove. Leixoes je poveo golom Roberta s bijele točke u 18. minuti, a šest minuta kasnije Joeano je izjednačio. Isti igrač je u 64. minuti donio prednost gostima, a bod Leixoesu je u posljednjoj minuti spasio Goncalves iz novog kaznenog udarca.

Bwin liga, 21. kolo
Boavista - Porto 0:0, Braga - Vitoria Guimaraes 0:0, Uniao Leiria - Vitoria Setubal 0:2, Leixoes - Academica 2:2