Utrecht iznenadio PSV, Lakić donio pobjedu Heraclesu

Vedran Babić • nedjelja, 02.03.2008.

Nizozemsko prvenstvo je ponovno živnulo. Branitelj naslova PSV je napokon poražen u Enschedeu kod Twentea s 3:1, čime im se prvi pratitelj Ajax primaknuo na šest bodova. Srđan Lakić je za svoj Heracles postigao pobjednički pogodak u Groningenu, a NEC je na De Kujpu neočekivano nadigrao Feyenoord...

Utrecht je sasvim zasluženo slavio protiv PSV-a, kojem su misli vjerojatno bile usmjerene na četvrtak i prvu utakmicu osmine finala Kupa Uefa protiv Tottenhama u Londonu. Timmy Simons je doduše, iz jedanaesterca doveo PSV u vodstvo u 29. minuti, no, Nelisse i Cornelisse do poluvremena, te Gregoor van Dijk u nastavku donose pobjedu domaćinima, i time vraćaju Eredivisie u neizvjesnost.

Dva pogotka Huntelaara i po jedan Emanuelsona i Leonarda su bila i više nego dovoljna za uvjerljivu pobjedu Ajaxa protiv Excelsiora u Amsterdam Areni. Ovo je treća uzastopna pobjeda Kopljanika, koji polako ali sigurno vrše sve veći pritisak na lidere iz Eindhovena uz samo sedam kola do kraja prvenstva.

Groningen se eventualnom pobjedom protiv Heraclesa mogao popeti na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Međutim, Lakić i društvo imaju i svoje ideje i brige oko ostanka u ligi. Berry Powel je zabio već u 9. minuti, da bi Brazilac Everton samo četiri minute kasnije izjednačio. Pobjednika je riješio Lakić pogotkom u 77. minuti. Heracles se s ovim trobodom barem nakratko izvukao iz relegacijske zone, dok je Groningen ostao na petom mjestu.

Nakon prošlotjednog trijumfa na travnjaku Heerenveena, NEC je s 3:1 iznenadio i Feyenoord. Prvi pogodak je postigao Holman u 16. minuti, a Giovanni van Bronckhorst ubrzo vraća stvari na početak. Ipak, Olsson i Lens u drugom dijelu odnose sva tri boda iz Rotterdama.

Eredivisie, 27. kolo: Utrecht – PSV 3:1, Ajax – Excelsior 4:0, Feyenoord – NEC 1:3, Groningen – Heracles 1:2.