FMP na krilima Ercega do pobjede

Sanja Čalić • nedjelja, 02.03.2008.

U susretima kojima je kompletirano 23. kolo regionalne lige, Široki je na svom parket bez većih poteškoća osvojio bodove u dvoboju s Vojvodinom, dok je u vrlo uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici FMP izborio vrijednu pobjedu na gostovanju u Pioniru…

Široki Prima pivo – Vojvodina Srbijagas 83:73

U vrlo izjednačenoj prvoj četvrtini obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, ali nijedna od njih nije uspjela stvoriti prednost veću od dva poena, sve do devete minute kada to polazi za rukom Širokom (22:18) poenom Župića. U drugoj dionici pretežno prevladava igra koš za koš u kojoj je domaća momčad polako gradila svoju prednost, a u 16. minuti dosegla je vodstvo od deset poena (38:28) koje je Vojvodina do odlaska na odmor uspjela tek neznatno smanjiti (42:34).

Iako je Vojvodina na samom početku treće dionice vršila pritisak, no s tim se nije složio Fajardo (21 koš, četiri skoka) koji je sa svojih deset uzastopnih poena vratio prednost Širokom na plus osam (52:44). Na njegovu se seriju potom nadovezao i Špralja (21 koš, devet skokova), te je upravo ovaj dvojac izrežirao čak 18 od 23 poena Širokog u trećoj četvrtini koja je završila u korist domaćina rezultatom 65:49.

Nakon što je Široki u 33. minuti dosegao najveću prednost u susretu (76:52), krenula je silovita serija Vojvodine od 21:2 u koju je 13 poena ugradio Paunić (16 poena, jedan skok), te se gostujuća momčad u 39. minuti približila na samo pet poena razlike (78:73), no dalje od toga nisu mogli te je Široki mirno priveo utakmicu kraju.

Crvena zvezda – FMP 95:98

Sve do šeste minute susreta, kada je FMP napravio vezanim koševima Ercega i Samardžiskog prvu veću prednost, vodila se vrlo izjednačena borba popraćena velikim brojem pogrešaka s jedne i druge strane. Iako je u osmoj minuti gostujuća momčad ostvarila sedam poena prednosti, Zvezda je do isteka prve četvrtine svoj zaostatak svela na minimum (20:22). Do 13. minute dvoboja FMP je ponovno stvorio vodstvo od devet poena (32:23), no domaća im momčad serijom 8:0 nije dopustila da odmaknu dalje, a tada je na scenu stupio izvrsni Erceg kojih se sam suprotstavlja Zvezdi ubacivši 17 poena do kraja druge dionice (48:51).

Zvezda se u 24. minuti poenom Dragičevića približila na tek pola koša zaostatka, a dvije je minute kasnije došli su i do svog prvog vodstva u susretu kojeg je do kraja treće četvrtine (76:71) uspjela i povećati, ponajprije zahvaljujući raspoloženom Cooku (26 poena, tri skoka, šest asistenciju).

Svoju je sjajnu predstavu u završnoj dionici nastavio Erceg (31 poen, osam skokova) koji je vodstvo uskoro vratio na stranu FMP-a, a naredne su minute bile obilježene izmjenama u vodstvu, sve do 37. minute kada su Samardžiski i Jeremić FMP – u pet poena prednosti koji su do kraja dvoboja ostali nedostižni Zvezdi.

NLB, 23. kolo:Široki Prima pivo – Vojvodina Srbijagas 83:73, Crvena zvezda – FMP 95:98