Ostali sportovi

I Varaždinu pobjeda

Ivana Strahija • utorak, 04.03.2008.

Prve je bodove u Ligi za prvaka konačno ubilježio Varaždin, kojem je do toga ipak trebalo pet setova. U Ligi za ostanak Rovinjani i dalje ne igraju, pa su zabilježena samo dva susreta.

Susret u Rijeci obilježile su velike oscilacije u igru gostiju, kojima je drugo kolo Lige za prvaka bilo "zadnji vlak" za ostanak u lovu na titulu prvaka. Prvi set tako odlazi domaćima, dok u drugom, ulaskom Hirša, na parketu opet vlada Varaždin.

Na svega su 15 poena ostali Riječani i u trećem setu, da bi u četvrtom Varaždinci i opet imali "žutu minutu", i to nakon vodstva od četiri poena kod 8:4. Teška bitka obilježila je i peti set, poen za poen igra se praktički do samog kraja, no tada asom Varaždinci ipak odnose pobjedu.

Zagrebačka je Mladost trebala skoro dva puna sata kako bi svladala nezgodne Karlovčane, a koliko je utakmica bila neizvjesna najbolje govori drugi set kojeg su "napaljeni" odbojkaši natjerali na visokih 36:34. Najlakše je do punog plijena došao Zagreb, koji je protiv Osječana ubilježio 3:0.

Slika 1 od 2.

U Ligi za ostanak i opet samo dva susreta. Prva je utakmica po predviđanjima otišla u ruke Sisku, kojem Šibenčani nisu mogli ni priprijetiti. Mnogo je sportski zanimljivije bilo u Nedelišću, gdje je Centrometal ugostio Kaštelane.

Četiri su seta završila sa 25:19, a po dva boda svakoj ekipi. Gosti su imali mnogo više strpljenja no domaći, koji su se fizički i psihički potrošili u sredini susreta, pa za odlučujuću završnicu nisu imali snage. O tome svjedoči rezultat petog seta, u kojem Centrometal ostaje na svega šest poena.