1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 07.03.2008., Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Vlado Crnolatac (Petrinja), Mario Galović (Sl. Brod)
0:0 Varaždin
Varaždin

Inter - Varteks: Hladnoća sputala nogometaše

Kristian Hohnjec • petak, 07.03.2008.

Malobrojni gledatelji na zaprešićkom stadionu svjedočili su susretu koji nije zadovoljio prvenstvene kriterije. Promrzli i neraspoloženi igrači Intera i Varteksa odigrali su miroljubivih 0:0. U 90 minuta teško gledljive igre pravih prilika bilo je malo...

Bernard Gulić
70'
20
Mario Rašić
77'
Nikola Melnjak
82'
2
Zoran Ivančić
90'
Dražen Besek

Milivoj Bračun odrađivao je posljednju utakmicu suspenzije, pa je momčad Intera s klupe ponovno predvodio Stipe Brnas. Na stoperskoj poziciji u redovima Zaprešićana debitirao je Čeh Jaroslav Nesvadba, a u napadu se našao povratnik Ilija Sivonjić. Strateg Varaždinaca odlučio se jedanaestoricu koja mu je donijela bodove protiv Zadra.

U prvih 45 minuta svjedočili smo ispodprosječnoj igri čak za naše prvenstvene standarde. Domaćin je imao prividnu inicjativu prijeteći ponajviše preko agilnog, ali neučinkovitog Kukeca. Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imao je domaćin. Izvanredno primivši loptu na prsa s igračem na leđima Ilija Sivonjić izbio je sam pred Mađarića, no snažan udarac s desetak metara odbio se od grede.

Varteksov najkonkretniji pokušaj bio je udarac Enesa Novinića. Napadač Varaždinaca pucao je snažno sa dvadeset metara, ali i pravo po sredini vrata. Obećavajuća situacija za goste zbila se pretkraj poluvremena, kada je Šarlija nepotrebno istrčao što Mujanović nije uspio iskoristiti.

Slična priča i u nastavku. Uspavanka se nastavila sve do posljednje četvrtine utakmice. Prvi je zaprijetio Varteks, no dvije odlične povratne lopte Draga Pape nisu urodile plodom. Inter je najbliže pogotku bio u 75. minuti. Rajko Vidović primio je loptu na 16 metara od vrata i uputio vrlo smion lob, no Danijel Mađarić sjajnom je paradom izvadio loptu iz suprotnog kuta.

Nešto kasnije u dobroj se prilici našao i ušli Bernard Gulić, ali iskusni napadač pucao je prizemno i metar pokraj desne vratnice. Inter je u završnici preuzeo dosta rizika, što je otvaralo brojne mogućnosti za Varaždince. Ponuđeno ipak nisu znali iskoristiti. Neodlučni Mujanović upropastio je kontru 3 na 1 u 86. minuti. U 90. Igor Prahić puca glavnom nakon kornera, no ravno u ruke Šarlije. Bila je to ujedno posljednja prilika za pogodak.