Werder potopljen u golijadi, hat-trick Gomeza

Ivana Spahija • subota, 08.03.2008.

Utakmica između Stuttgarta i Werdera nije slučajno ponijela titulu derbija 23. kola Bundeslige. Susret na Gottlieb-Daimler stadionu u Stuttgartu ponudio je čak devet pogodaka, a domaćini su slavili rezultatom 6:3 uz hat-trick raspoloženog Marija Gomeza. Od ostalih susreta, Rakitićev Schalke je rezultatom 2:0 slavio na gostovanju kod Arminije, a istim je rezultatom vodeći Bayern svladao momčad Karlsruhea...

Werder je na gostovanje u Stuttgart došao pod pritiskom osvajanja sva tri boda kako bi održao korak za vodećim Bayernom. Međutim, domaćini su im uspjeli pomrsiti račune i izvrsnom predstavom pred domaćom publikom ostvariti treću uzastopnu pobjedu, što momčadi Stuttgarta itekako mnogo znači. Gosti su do ranog vodstva došli već u osmoj minuti susreta. Rosenberg je ubacio, a Almeida glavom matirao domaćeg vratara Ulreicha. Nakon početnog šoka, Stuttgart se vratio u život u 20. minuti. U prvoj ozbiljnijoj akciji domaćina, Mario Gomez je uspio zatresti mrežu Werdera, i to nakon što je prebacio loptu preko gostujućeg vratara, a Owomoyela nije uspio raščistiti tu loptu s gol - crte.

Preokret na Gottlieb-Daimler stadionu uslijedio je u 43. minuti, a Gomez je nakon asistencije Basturka domaćinima donio prednost od 2:1. No, nogometaši Werdera su u 60. minuti došli do novog izjednačenja, a rezultat je na 2:2 svojim pogotkom poravnao Bönisch. Pet minuta nakon toga Cacau je na lijevoj strani ubacio za rasploženog Gomeza, koji je po treći put u susretu zatresao mrežu Wiesea za svoj hat - trick i vodstvo Stuttgarta od 3:2.

Rezultat se ponovno promijenio nakon samo 60 sekundi, Cacau je ovaj put sam matirao Wiesea za vodstvo domaćina od 4:2. Ali ni tu nije bio kraj golijadi na Gottlieb-Daimleru. U 77. minuti Hunt je odlično probio po lijevoj strani obrane Stuttgarta i centrirao za Rosenberga, koji je pogodio mrežu Ulreicha i smanjio vodstvo domaćina na 4:3.

Mreža se ponovno tresla u 83. minuti, a Wiese je ponovno morao vaditi loptu iz vlastite mreže, i to nakon što ga je svladao vlastiti suigrač Mertesacker. Golijada u Stuttgartu konačno je zaustavljena u 87. minuti kada je Cacau svojim drugim pogotkom u susretu za konačnih 6:3 i treću uzastopnu pobjedu Stuttgarta te potpuni potop Werdera. Jurica Vranješ je cijeli susret proveo na klupi bremenske momčadi, a Klasnić nije konkurirao za sastav kod gostiju.

Mirko Slomka može odahnuti, njegov Schalke je na gostovanju u Bielefeldu svladao momčad Arminije rezultatom 2:0 i tako, uz prolaz u četvrtfinale Lige prvaka, ostvario još jedan dobar rezultat u malo vremena. Naš Ivan Rakitić na terenu je proveo svih 90 minuta u dresu pobjedničke momčadi.

Slika 1 od 2.

Gosti iz Gelsenkirchena su u vodstvo došli u 24. minuti, Westermann je centrirao za Varelu koji je matirao domaćeg vratara Haina. Konačno rješenje utakmice stiglo je točno 50 minuta kasnije, a rezultat je na konačnih 2:0 za Schalke svojim pogotkom postavio Altintop. Naš Andre Mijatović odigrao je svih 90 minuta u dresu Arminije, a u 42. minuti je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Kuranyijem.

Očekivano uspješna bila je i momčad Bayerna, koja je na Allianz Areni rutinski svladala Karlsruhe rezultatom 2:0. Domaćini su poveli u 40. minuti zahvaljujući pogotku Tonija koji je u svom stilu iz okreta zatresao mrežu nemoćnog Millera. U 65. minuti vodstvo domaćina povećalo se na 2:0, Ribery je nakon slaloma kroz gostujuću obranu s lakoćom matirao Millera za konačnu pobjedu i nova tri boda Bayernu koja ga, "zahvaljujući" porazu Werdera sada stavljaju sedam bodova prednosti ispred bremenske momčadi.

U derbiju začelja između Duisburga i Hanse nije bilo pobjednika, momčadi su podijelile bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Bojan Vručina odigrao je gotovo svih 90 minuta u dresu Duisburga, na teren je ušao već u četvrtoj minuti nakon što se ozlijedio Ishiaku, a već u devetoj minuti je zaradio i žuti karton. Utakmica je riješena već u prvih 20 minuta, prvi su u vodstvo došli domaćini već u osmoj minuti zahvaljujući pogotku Grlića, a konačan je rezultat na 1:1 postavio Agali pogotkom u 20. minuti susreta.

Identičnim su rezultatom na Commerzbank Areni bodove podijelili frankfurtski Eintracht i Bochum. Domaćini su poveli pogotkom Toskija u 49. minuti, ali su gosti iz Bochuma uzvratili u 67. minuti kada je Azaouagh matirao domaćeg vratara Nikolova i postavio konačan rezultat na 1:1 za podjelu bodova iz ovog dvoboja. Krešo Ljubičić nije konkurirao za sastav Eintrachta.

Visoku pobjedu upisala je momčad Wolfsburga, koja je na domaćem terenu nadigrala Energie iz Cottbusa rezultatom 3:0. Domaćini su poveli u 17. minuti nakon pogotka Gentnera, a već dvije minute kasnije Wolfsburg je imao vodstvo od 2:0, ovaj put mrežu Tremmela je nakon pogreške u obrani gostiju zatresao Marcelinho. Isti je igrač postavio rezultat na konačnih 3:0 pogotkom u 76. minuti susreta nakon asistencije Schäfera. Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta u dresu gostiju, dok su Rivić i Ipša susret promratrali s klupe.

Bundesliga, 23. kolo: Stuttgart - Werder Bremen 6:3, Wolfsburg - Cottbus 3:0, Arminia Bielefeld - Schalke 0:2, Bayern - Karlsruhe 2:0, Duisburg - Hansa Rostock 1:1, Eintracht Frankfurt - Bochum 1:1.