Uspješan tjedan Apotekara

Petar Plevnik • nedjelja, 09.03.2008.

Dva posljednja susreta 23. kola Bundeslige nisu donijela promjenu na ljestvici. Bayer je domaćom pobjedom nad Hannoverom zadržao četvrto mjesto, dok je HSV-u za očuvanje trećeg mjesta bio dovoljan i bod na gostovanju u Nürnbergu...

Nakon što su tijekom tjedna minimalno svladali HSV u prvom susretu osmine finala Kupa Uefa, nogometaši Bayer Leverksuna uspješan su tjedan kompletirali pobjedom nad Hannoverom. Apotekari su u vodstvo stigli nakon točno pola sata igre zahvaljujući pogotku Gekasa, a samo devet minuta kasnije Barnetta nije imao milosti prema svom bivšem klubu, na asistenciju Gekasa postavivši konačnih 2:0.

HSV pak ni u šestom uzastopnom pokušaju nije uspio doći do pobjede na bundesligaškom gostovanju, dok Nürnberg ni sedmi susret zaredom nije upisao pobjedu te se i dalje nalazi u zoni ispadanja. Najbolju prigodu prvog dijela gosti su imali preko Olića u 23. minuti, čiji udarac glavom brani Klewer, a samo minutu kasnije udarac hrvatskog reprezentativca domaći vratar zaustavlja uz pomoć vratnice. Ipak, najbolju prigodu da dođu do vodstva imali su domaćini u 43. minuti s bijele točke, no Rost brani mlak udarac Misimovića s bijele točke.

U drugom dijelu sreća je ipak bila saveznik Nürnberga, i to u 65. minuti, kada odličan udarac Jarolima sa 25 metara završava na gredi domaćina, za čiji sastav ponovno nije konkurirao Leon Benko. Ivica Olić pak zamijenjen je u 89. minuti susreta.