Split CO - Široki PP: Splićanima drama

Bernard Jurišić • subota, 08.03.2008.

U neočekivano uzbudljivoj, na koncu i dramatičnoj utakmici košarkaši Splita CO pobijedili su Široki PP i izjednačili najveći klupski broj pobjeda u ovom natjecanju. Junak pobjede bio je Bugar Dejan Ivanov koji je u posljednjih 20 sekundi oteo dvije lopte u napadu i u obrani i osigurao svojoj momčadi pobjedu...

Splićani su pobjedom protiv Širokog ostvarili 10. pobjedu u ovogodišnjoj NLB ligi, izjednačivši time najbolji klupski rezultat u ovom natjecanju. No, do pobjede su došli puno teže nego što su očekivali.

Slika 3 od 3.

Prvo poluvrijeme obilježile su loše obrane na obje strane, a tek minutu prije poluvremena Splićani su se uspjeli odvojiti na značajniju prednost. U posljednju minutu prvog dijela ušlo se s 45:47, no trica Garnetta i nesportska pogreška Levera okrenuli su prednost na stranu domaćina (52:47).

Drugo poluvrijeme dobro otvara Fajardo, na čijim je krilima Široki serijom 0:8 stigao do nove prednosti (54:55). Splitska momčad u drugom dijelu treće četvrtine ubrzala je igru, što je donijelo rezultat. Nakon 61:63, "žuti" su serijom 12:2 došli do 73:65 i s naizgled komotnom prednošću ušli u posljednji period.

Slika 1 od 1.

Hercegovačka momčad vraća se u priključak, a kod 77:73 u nekoliko su uzastopnih napada promašili trice. Bethel u posljednjoj minuti tricom izjednačuje na 82:82, Fajardo pogađa jedno bacanje za 82:83, a onda na scenu stupa Ivanov.

Bugar 20 sekundi prije kraja dohvaća jednu tešku i već gotovo izgubljenu loptu u napadu i pogađa za 84:83. Na drugoj strani Bethel promašuje ulaz, ali lopta ostaje u posjedu gostiju. Šola ju je ubacio tri sekunde prije kraja iz auta, Ivanov presjekao ispred Fajarda i bodovi su ostali na Gripama.

Slika 2 od 2.

Iako su Splićani imali raznovrstnost, pobjedu su ugrabili tek nakon dramatičnog finiša. Prvi put na Gripama nastupio je i drugi Bugar Mladenov, koji nije ostavio loš dojam.

Slobodan Subotić, trener Splita CO: "Djelovali smo malo raštimano jer su nam nedostajali Garnett i Perić, a priključio nam se i novi igrač Mladenov, pa to nije djelovalo idealno. Zadovoljan sam borbenošću i zalaganjem svoje momčadi i mislim da time može biti zadovoljna i publika. Sad smo na 10 pobjeda i mislim da je to odličan uspjeh ove momčadi, posebno nakon prošle sezone."

Slika 4 od 5.

Bojko Mladenov, Split CO: "Sretan sam što smo dobili, bitno nam je da uđemo u pozitivan ritam. U nekim trenucima nismo igrali dobro, ali s vremenom ćemo sigurno biti uigraniji. Momčad me odlično prihvatila, moram još tjelesno ojačati i bit ću još bolji."

Ivan Velić, trener Širokog PP: "U drugom poluvremenu smo imali problema sa skokom, iz razloga što su Špralja i Fajardo bili opterećeni osobnim pogreškama i morao sam ih odmarati. Drugi je razlog poraza što nismo mogli odmoriti Bethela zbog ozljede Bubala, a naš drugi Amerikanac Lever je odigrao jako loše."