Pobjedom proslavili stoti rođendan

Ivana Spahija • subota, 08.03.2008.

Odigrana su prva dva susreta 27. kola Serie A. Inter je u slavljeničkom raspoloženju na domaćem terenu došao do pobjede nad Regginom i tako na najljepši način proslavio stoti rođendan kluba. U drugom susretu dana, Palermo i Udinese podijelili su bodove rezultatom 1:1...

Inter je pobjedom protiv Reggine proslavio sto godina postojanja kluba, a veliko slavlje crno - plavih obilježili su posebni dresovi napravljeni samo za tu prigodu, kao i upečatljiva navijačka koreografija, koja bi trebala biti samo uvertira za Interov susret protiv Liverpoola u osmini finala Lige prvaka.

Što se tiče same utakmice, domaćini su očekivano krenuli agresivno od samog početka, posebno raspoložen bio je Ibrahimović, kojemu je ovo bio prvi susret nakon četiri utakmice neigranja zbog ozljede. U 13. minuti dosuđen je jedanaesterac za Inter, Cambiasso je sam krenuo prema vratima Reggine, a u tome su ga zajedničkim snagama spriječili Valdez i Tognozzi, na što je sudac pokazao na bijelu točku.

Kao i nebrojeno puta do sada, Ibrahimović je bio precizan izvođač najstrože kazne, poslao je gostujućeg vratara Campagnola u suprotnu stranu i donio Interu prednost od 1:0. Utakmica je konačno rješenje dobila u 34. minuti, Jimenez je izveo slobodan udarac, a Burdisso glavom pospremio loptu u mrežu Reggine za konačnih 2:0 i "slavljeničku" pobjedu Intera za nova tri boda i najbolju moguću pripremu za susret protiv Liverpoola.

Drugi susret dana ponudio je podjelu bodova između Palerma i Udinesea, momčadi su u Palermu odigrale neodlučenih 1:1. Prvi su u vodstvo došli domaćini u 32. minuti susreta. Pokušaj Amaurija gostujući braniči odbili su do Simplicija, koji je matirao gostujućeg vratara Handanovića. Udinese je uzvratio u 65. minuti, a rezultat je na 1:1 postavio Felipe uz asistenciju D'Agostina. Nakon podjele bodova, Udinese se nalazi na šestom mjestu na ljestvici, dok je Palermo trenutno osmi.

Serie A, 27. kolo: Inter - Reggina 2:0, Palermo - Udinese 1:1.