Sparta Rotterdam 4:1 Roda
Roda

Pobjeda Sparte u sjeni odgode derbija

Vedran Babić • nedjelja, 09.03.2008.

Zbog štrajka policajaca u Nizozemskoj, utakmica 28. kola Eredivisie između vodećeg dvojca PSV-a i Ajaxa odgođena je do daljnjeg, a na teren zbog istog razloga nisu istrčale ni momčadi AZ-a i Feyenoorda, odnosno Venla i Twentea. U jedinoj odigranoj utakmici ovog poslijepodneva, Sparta je s 4:1 nadigrala Rodu...

Odluku o neigranju derbija je donio gradonačelnik Eindhovena, Gerrit Braks, koji je obznanio kako se utakmica neće odigrati zbog nemogućnosti osiguravanja reda i mira prilikom dolaska i odlaska gostujućih navijača. Novi termin derbija je još uvijek nepoznat, a i uzvratna utakmica PSV-a i Tottenhama u Kupu Uefa u srijedu je dvojbena. Dvoboj između AZ-a i Feyenoorda bi se pak, mogao odigrati upravo te večeri.

No, vratimo se na utakmicu u Rotterdamu. Sparta je s 4:1 ispratila Rodu i tako im nanijela prvi poraz u šest utakmica. Roberts i Rutjes su odveli domaćine do 2:0 nakon prvih 45 minuta, dok je u nastavku mrežu gostiju dvaput zatresao Marvin Emnes. Gorčinu teškog poraza malo je ublažio Yulu – Matondo u 64. minuti.

Eredivisie, 28. kolo: PSV – Ajax, AZ – Feyenoord, Venlo – Twente (sve odgođeno), Sparta Rotterdam – Roda 4:1.