Porto korak bliže naslovu

Goran Tomičić • ponedjeljak, 10.03.2008.

Nakon 22. kola prednost Porta na vrhu Bwin lige iznosi 14 bodova budući da Benfica na svom terenu nije uspjela pobijediti Uniao Leiriju. Vitoria Guimaraes je upisala važnu pobjedu protiv Sportinga...

Porto se uspio oporaviti od nesretnog ispadanja iz Lige prvaka i teško izborenom pobjedom protiv Academice dodatno se približio naslovu prvaka. Jedini strijelac je bio Quaresma u 32. minuti, a Porto je u posljednjoj minuti ostao bez isključenog M. Gonzalesa.

Senzacija se dogodila u dvoboju Benfice i Uniao Leirije. Otpisani fenjeraš je u Lisabonu poveo preko Cesara tri minute prije kraja prvog dijela, a u 52. minuti izjednačio je Kpolo. Benfica je za novi pogodak trebala četiri minute, a strijelac je bio Cardozo. No, u 71. minuti N'Gal je izjednačio i donio gostima bod, ali to im neće mnogo pomoći.

Vitoria Guimaraes je na domaćem terenu svladala Sporting i približila se drugoplasiranoj Benfici na samo dva boda. Sereno je u posljednjoj minuti prvog dijela bio precizan za prednost domaćina. U 86. minuti Sportingu je zbog drugog žutog kartona isključen Grimi, a brojčanu prednost iskoristio je Fajardo u posljednjoj minuti.

U borbi za ostanak Naval je svladao Leixoes. Domaći su poveli preko Saula u 29. minuti, ali samo četiri minute kasnije Roberto je Leixoesu donio izjednačenje. Gosti su od 52. minute ostali s igračem manje budući da je Ezequias isključen, a pobjedu Navalu je donio Marcelinho 15 minuta prije kraja utakmice.

Bwin liga, 22. kolo
Porto - Academica 1:0, Benfica - Uniao Leiria 2:2, Naval - Leixoes 2:1, Vitoria Guimaraes - Sporting 2:0