Senzacija u Beču

Goran Tomičić • subota, 15.03.2008.

Austria Kärnten je u gostima iznenadila imenjaka iz Beča, a ostale dvije subotnje utakmice 29. kola austrijske Bundeslige završene su očekivanim rezultatima...

Jedini pogodak na utakmici u Beču je postignut u 62. minuti. Safar je odbio ubačaj Wolfa, ali lopta je stigla do Junuzovića, koji je glavom uputio udarac, a Kollmann je skrenuo loptu u mrežu. Austria Kärnten je ovom pobjedom stekla dva boda prednosti ispred posljednjeg Wackera, dok je momčad iz Beča značajno umanjila izglede za naslov prvaka.

Altach je na gostovanju u Innsbrucku poveo u 17. minuti, kad je Pamminger izravno iz kornera svladao Željka Pavlovića. Wacker je bod spasio u 57. minuti nakon što je Hölzl iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu gostiju. Pavlović je branio svih 90 minuta.

U Grazu je domaćin svladao Ried i zadržao izglede za nastup u Kupu Uefa sljedeće sezone. Dvije minute prije kraja prvog dijela Prettenthaler je sjajnim udarcem s dvadesetak metara doveo Sturm u vodstvo, a konačnih 2:0 je pet minuta prije kraja postavio Stanković.