Salzburg 4:0 LASK
LASK

Važna pobjeda Salzburga

Goran Tomičić • nedjelja, 16.03.2008.

Salzburg je pred svojim navijačima uvjerljivo pobijedio LASK i odvojio se na četiri boda više od drugoplasiranih gostiju iz Lienza, koji poziciju dijele s Rapidom...

Mreža LASK-a se prvi put zatresla u 42. minuti. Čavlina je ispustio opasan centaršut, a Rakić je iz blizine lako poslao loptu u praznu mrežu. Tri minute kasnije naš vratar je u kaznenom prostoru oborio Jezeka i zaradio žuti karton, a Ilić je s bijele točke rutinski povisio.

U 88. minuti Rakić je ubacio iz kornera, a Klapf je loše reagirao i glavom poslao loptu u svoju mrežu. U prvoj minuti sudačke nadoknade Vonlanthen je ubacio, a Dudić glavom pogodio za konačnih 4:0. Niko Kovač je ušao u 61. minuti, a Pamić je ostao na klupi. Čavlina je svih 90 minuta proveo na vratima gostiju, a i Vastić je odigrao cijelu utakmicu, dok je Mijatović ušao u 63. minuti.