Golijada pripala domaćinu

Goran Tomičić • nedjelja, 16.03.2008.

Najzanimljiviji susret 29. kola Eredivisie odigrali su Twente i Vitesse, a domaći su uspjeli izboriti pobjedu. Heerenveen je u gostima svladao Gronigen...

Twente je povelo golom Dennebooma već u četvrtoj minuti, a Lorca je šest minuta prije kraja prvog dijela pogodio za izjednačenje. Witesse je uspjelo i povesti, a strijelac je bio Kolk u prvoj minuti drugog dijela. No, ta prednost trajala je samo do pogotka N´Kufa dvije minute kasnije.

U 73. minuti Buttner je zaradio drugi žuti karton i Vitesse je ostalo s igračem manje, što je četiri minute kasnije iskoristio Hersi. U 85. minuti N´Kufo se opet upisao u strijelce, a konačnih 4:3 postavio je Claudemir u posljednjoj minuti.

Heerenven se slavljem u Groningenu približio vodećem dvojcu, a jedini strijelac je bio Sulejmani pet minuta prije kraja. Breda je ugostila Excelsior i povela preko Idabdelhaya u posljednjoj minuti prvog dijela, pobjedu je 15 minuta kasnije potvrdio Kolkka. Gosti su ovim porazom ostali na posljednjem mjestu.

U dvoboju De Graafschapa i Heraclesa nije bilo pogodaka, a taj ishod je obje momčadi zadržao u borbi za ostanak. Feyenoord je na svom terenu imao lagan posao protiv Venla. Bruins je u petoj minuti donio vodstvo domaćinu, a Honda je osam minuta kasnije pogodio za izjednačenje. Feyenoord je za novu prednost trebao 20 minuta, a strijelac je bio Vam Bronckhorst. Mols je povisio u posljednjoj minuti prvog dijela, a konačnih 4:1 je u 58. minuti postavio Sahin.

Eredivise, 29. kolo
Groningen - Heerenveen 0:1, NAC Breda - Excelsior 2:0, De Graafschap - Heracles 0:0, Twente - Vitesse 4:3, Feyenoord - Venlo 4:1.