Ajax preokrenuo

Goran Tomičić • ponedjeljak, 17.03.2008.

Ajax je pred svojim navijačima svladao Willem II unatoč početnoj prednosti gostiju, a PSV je remizirao na gostovanju u Kerkradeu. Alkmaar je opet ostao bez pobjede...

Demeouge je u 18. minuti pogodio za vodstvo gostiju, ali Ajax je deset minuta kasnije izjednačio preko Huntelaara. U posljednjoj minuti prvog dijela Suarez je donio vodstvo Ajaxu, a isti igrač je u drugom dijelu postigao još dva pogotka za pobjedu kojom je Ajax smanjio zaostatak za PSV-om na četiri boda.

PSV je protiv Rode imao prednost nakon 67 minuta igre, a strijelac je bio Farfan. No, domaći su uspjeli izjednačiti preko Meeuwisa u posljednjoj minuti. NEC je očekivano pobijedio Spartu. Gosti iz Rotterdama su poveli golom Emnesa u trećoj minuti, a taj rezultat je na semaforu bio do 61. minute kad je Bobson izjednačio. No, tri minute kasnije Emnes je opet precizan za novu prednost Sparte. NEC je uspio preokrenuti u završnici. Pothuizen je izjednačio u 81. minuti, a isti igrač se pet minuta kasnije još jednom upisao u strijelce. Pobjedu je u posljednjoj minuti potvrdio Akchaoui.

Zeeuw je u 53. minuti donio Alkmaaru prednost protiv Utrechta, a devet minuta kasnije izjednačio je Gun. Utrecht je šest minuta prije kraja uspio povesti golom Vandenbergha, ali u posljednjoj minuti je Hamdaoui donio bod gostima.

Eredivisie, 29. kolo
Ajax - Villem II 4:1, Utrecht - AZ Alkmaar 2:2, NEC - Sparta 4:2, Roda - PSV 1:1.