Nijemci i Španjolci potvrdili dominaciju

Petar Plevnik • nedjelja, 16.03.2008.

Susretima posljednjeg (šestog) kola rukometne Lige prvaka razriješena su pitanja preostala tri polufinalista najelitnijeg europskog klupskog natjecanja. Njemački i španjolski klubovi još su jednom potvrdili svoju dominaciju, pa su se tako Barceloni u polufinalu pridružili branitelj naslova Kiel, HSV i Ciudad Real...

Skupina 1

Prvi od svih momčadi nastup u polufinalu osigurao je branitelj naslova Kiel, koji je u četvrtak na domaćem terenu svladao Ademar Leon. U pobjedi Zebri od 32:26 najbolj Omeyer s 18 obrana te K.Andersson sa sedam pogodaka, dok kod Ademar Leona najbolji Stranovsky sa devet pogodaka. Mirko Alilović branio je u prvom poluvremu i za to vrijeme ostvario je šest obrana.

Do drugog mjesta u skupini "gaženjem" Ivrya stigli su Čehovski medvedi. U uvjerljivoj 41:31 pobjedi ruske momčadi istaknuli su se Čipurin s 10 te Kovalev s devet pogodaka, dok kod gostiju sedam pogodaka Abaloa.

Rezultati: Kiel - Ademar Leon 32:26, Čehovski medvedi - Ivry 41:31.

Poredak: 1. Kiel 10 bodova, 2. Čehovski medvedi 6, 3. Ademar Leon 6, 4. Ivry 2.

Skupina 2

Za razliku od skupine 1, u skupini 2 španjolsko-njemački obračun otišao je na stranu španjolske momčadi. Iako je Gummersbach pružio dobar otpor, na poluvremenu čak imao i četiri pogotka prednosti (8:12), u nastavku susreta Španjolci rade preokret te dolaze do konačnih 25:23 i plasmana među četiri najbolje momčadi. U redovima domaćina najbolji Stefansson sa devet pogodaka, kod gostiju 10 pogodaka Stojanovića.

U susretu za prestiž Montpellier je sa 29:26 na domaćem terenu bio bolji od Gorenja. Kod domaćina najbolji Honrubia sa sedam pogodaka, dok kod Slovenaca pet pogodaka L.Dobelšeka i četiri Drage Vukovića.

Rezultati: Ciudad Real 25:23, Montpellier - Gorenje Velenje 29:26.

Poredak: 1. Ciudad Real 10 bodova, 2. Gummersbach 6, 3. Montpellier 6, 4. Gorenje Velenje 2.

Skupina 3

Skupina 3 donijela je treći njemačko-španjolski obračun, koji je otišao na stranu Nijemaca. HSV-u je za prolaz u polufinalu u Pamploni bio dovoljan i bod, što su Nijemci u konačnici i izborili. U konačnih 32:32 protiv Ademar Leona briljirao je Yoon sa 11 pogodaka za goste, dok je kod domaćina sjajan s 18 obrana bio Valter Matošević. Domaće strijelce s 12 pogodaka predvodio je Malmagro, dok je Ivano Balić postigao tri.

Rezultati: Portland San Antonio - HSV 32:32, Flensburg - Zagreb CO 36:29.

Poredak: 1. HSV Hamburg 8 bodova, 2. Portland San Antonio 6, 3. Zagreb CO 6, 4. Flensburg 4.

Skupina 4

Jedina skupina u kojoj je prije posljednjeg kola bilo riješeno pitanje polufinalista, nije donijela previše uzbuđenja. Barca si je na domaćem teren mogla priuštiti poraz od Pick Szegeda, a u pobjedi Mađada od 32:28 istaknuo se Anđelković s 10 pogodaka.

Celje se pak od svojih navijača nije uspjelo oprostiti pobjedom, odigravši s Gudmeom bez pobjednika. U konačnih 30:30 najbolji kod Pivara Terzić i Kokšarov sa sedam pogodaka, dok kod Danaca šest pogodaka M.Hansena.

Rezultati: Celje PL - Gudme 30:30, Barcelona - Pick Szeged 28:32.

Poredak: 1. Barcelona 8 bodova, 2. Svendborg Gudme 7, 3. Pick Szeged 6, 4. Celje PL 3.