Sjajni Božić i Matošević

Ivan Ambroš • srijeda, 19.03.2008.

U 23. kolu španjolskog prvenstva Ciudad Real je ostao bez boda koji je otišao u Leon. Barcelona mu se sada približila na dva boda. Naš Vladimir Božić je s 18 obrana (42%) donio još jednu pobjedu Teucru, a Valter Matošević je omogućio Portlandu da preokrene rezultat i pobijedi ratobornu Octavio Pilotes Posadu.

Antequera se protiv Barcelone držala samo do pete minute i rezultata 3:3. U nastavku je počela rasti razlika u korist Katalonaca, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 13:10. Drugo poluvrijeme je donijelo čvrstu obranu i brze kontre Barcelone koja je sve više povećavala razliku da bi susret završila s uvjerljivih 33:22.

Laszlo Nagy je postigao sedam golova za domaće. Antequeru je predvodio Rune Ohm sa šest golova. Naš Venio Losert nije bio u sastavu, a Vladimir Ostarčević je zabio dva gola (iz tri pokušaja).

Ciudad Real je u derbiju kola ostao bez boda kod kuće, koji je otišao u Leon. Nakon domaćeg vodstva u prvom poluvremenu koje je završilo s 14:13, nastavak je prošao u izjednačenoj igri koja je na kraju dovela do podjele bodova i rezultata 28:28.

Sergej Rutenka je zabio deset golova. Za goste su po sedam golova zabili Denis Kryvochlikov i Daniel Sarmiento. Naš Tonči Valčić je zabio dva gola (iz četiri pokušaja), a Mirko Alilović nije ulazio u igru.

Arrate je pobjedom protiv Aragona 35:32 (20:13) ostao na sedmom mjestu ljestvice. Prvi strijelac susreta sa sedam golova bio je gostujući igrač Ivan Stanković, a zasluge za veliku pobjedu domaćina idu Inakiju Malumbresu s 19 obrana (37%).

Teucro je slavio protiv Fraikin Granollersa 30:29 (16:14). Nakon izjednačenog prvog dijela, drugi je dio u potpunosti pripao domaćima. Gosti su samo pred kraj uspjeli smanjiti razliku na samo jedan gol. Naš Vladimir Božić ponovo je sjajno odigrao i uveo svoju ekipu u sigurnu sredinu ljestvice španjolskog prvenstva. Skupio je 18 obrana (42%). S deset golova istakao se i Ognjen Backović. Za goste je Aleksandar Sviltica zabio osam golova.

Algeciras je teško poražen od Valladolida 26:41 (12:20). Carlos Prieto s devet i Alen Muratović s osam golova bili su najučinkovitiji u nemilosrdnom rešetanju Algecirasove mreže.

Naturhouse Logrono je teško porazio Teku Cantabriu. Nakon uvjerljivog prvog poluvremena koje je završilo rezultatom 18:10, priča se nastavila i u drugom za konačnih 37:25. S impresivnih 13 golova istakao se Havard Tvedten. 16 obrana (39%) je skupio Gurutz Aguinagalde.

Almeria je porazila Torrevieju 29:28 (14:14). U izjednačenoj utakmici prevagu je domaćinima donio Ivan Nikčević sa sedam golova. Kod gostiju se istakao Dimitrije Pejanović sa 16 obrana (36%). Naš Ivan Vukas je iz jednog pokušaja zabio jedan gol.

Portland San Antonio je teško došao do pobjede protiv Octavio Pilotes Posade. Ekipa iz Pamplone je slavila s 30:27 (15:15). Prvi su poveli gosti i to s 1:3 i 4:7. Tek kada je naš Valter Matošević stao na gol, Portland je napravio seriju 6:1 i uspio preokrenuti rezultat u svoju korist za 14:11. Ravnotežu na terenu je ponovo uspostavio naš Ivan Čupić koji je svoju ekipu doveo do izjednačenja na 15:15. S tim su rezultatom igrači otišli u svlačionicu. U nastavku Portland je imao i pet golova prednosti, međutim gosti su se ponovo približili na 25:24. Do kraja je Balićeva ekipa ipak došla do pobjede od 30:27.

Malmagro je zabio šest golova za Portland, a naš Ivano Balić dva. Za goste je Mitrović zabio sedam golova, naš Čupić pet, a Bjeliš dva.