Vodeni sportovi

Mladost - Šibenik NCP: Šibenik šokirao "žapce"

Ivana Jurica • srijeda, 19.03.2008.

Peta ovosezonska utakmica konačno je radost pobjede donijela i Šibenčanima. Nakon Jadrana iz Herceg Novog pobjedu su na Savi upisali i vaterpolisti Šibenika (7:6) te su tako stigli do prve pobjede u polufinalu hrvatskog prvenstva...

Mladost-Šibenik NCP 6:7 (1:2, 1:2, 2:1, 2:2)

Zagreb, bazen na Savi

Mladost: Barada, Burić, Smith, Vrdoljak 2, Iosep 1, Franković, Antonijević, Đogaš 1, Karač, Muslim 1, Buljubašić, Franičević, Pavić, Lončar 1, trener: Milorad Damjanić

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača, Letica, Petković, Zeljak 2, Rončević 1, Brkić 1, Vrbičić 1, Burić, Paškvalin 2, Samodol, Petričević, Čule, trener: Ivica Tucak

Suci: Vuletić i Curić (oba Dubrovnik)

Četiri puta ove sezone bili su šibenski dupini na korak do pobjede nad zagrebačkim Žapcima. Tri su puta izgubili sa po jednim pogotkom razlike, dok su u posljednjem susretu u Crnici odigrali bez pobjednika (13:13). Do prve pobjede Šibenčani su stigli u najvažnijem trenutku sezone i sad su korak bliže eliminacije deveterostrukih prvaka države.

Gosti su gotovo cijelu utakmicu bili u prednosti. Prvi su i stigli do vodstva pogotkom kapetana Bore Rončevića. Najiskusniji mladostaš Vrdoljak brzo je poravnao na 1:1, ali su Šibenčani na prvi predah otišli s pogotkom prednosti. Strijelac je bio Renato Vrbičić. Pola minute prije kraja prve četvrtine igrači Ivice Tucka propustili su realizirati i peterac.

I drugu su četvrtinu pogotkom otvorili gosti. Fran Paškvalin je pogodio za 1:3. Domaćini su smanjili preko Muslima, no, Šibenik NCP je ipak na odmor otišao s prednošću od dva gola, nakon uspješne realizacije igrača više.

S dva uzastopna gol u trećoj četvrtini Mladost stiže do izjednačenja. Mrežu Šibenčana pogodili su Iosep i Lončar. Novi peterac propustili su realizirati gosti u trećoj dionici igre, Pavić je i ovaj put iz dvoboja izašao kao pobjednik. Ali ako ne može iz peterca može iz igre: Zeljak je pogodio za 4:5 na kraju treće četvrtine.

Brkić je početkom posljednjih osam minuta postigao gol za 4:6. Golovima Đogaša i Vrdoljaka domaćini stižu na 6:6, ali ne i dalje od toga. Imali su priliku s igračem više, ali nisu je iskoristili. U posljednjoj minuti pogodio je zato Zeljak koji je tako svojoj momčadi donio vrijednu pobjedu.

Do pobjede Šibenčane su predvodili dvostruki strijelci Zeljak i Paškvalin, dok je kod mladostaša najefikasniji bio Vrdoljak sa dva gola.

Drugi polufinalni susret Mladosti i Šibenik NCP-a na rasporedu je 30. ožujka u Crnici, a po prvi put pravdu bi trebali dijeliti talijanski suci.