Mijatović potvrdio pobjedu

Goran Tomičić • subota, 22.03.2008.

LASK je na domaćem terenu očekivano svladao Altach i stigao na drugo mjesto, a jedan od strijelaca je bio i Marijo Mijatović. Očekivanu domaću pobjedu je upisala i bečka Austria, a derbi začelja je završio bez pogodaka...

U 61. minuti Saurer je pronašao Baura, a on se rutinski oslobodio čuvara i prizemnim udarcem donio prednost LASK-u. Mijatović je u igru ušao u 70. minuti, što se pokazalo sjajnom odlukom domaćeg trenera. Samo dvije minute kasnije bivši napadač Osijeka je prekrasno uposlio Saurera, a on je iskoristio neopreznost obrane Altacha i povisio rezultat. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vastić je glavom prenio loptu za Mijatovića, a on se iz blizine upisao u strijelce. Čavlina i Vastić su odigrali cijelu utakmicu.

Bečka Austria je u 38. minuti povela protiv Rieda. Kuljić je uposlio Lafatu, koji nije propustio veliku priliku. U 74. minuti Lafata se prošetao kroz obranu i svojim drugim pogotkom postavio konačan rezultat. Wacker na domaćem terenu nije uspio pobijediti Austriju Kärnten, izravnog konkurenta u borbi za ostanak, i ostaje na začelju. Momčad Željka Pavlovića, koji je branio cijelu utakmicu, nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost nakon drugog žutog kartona Kollmana u 55. minuti.

Mattersburg i Sturm su podijelili bodove. U 20. minuti je Fuchs iz slobodnog udarca pronašao Sedloskog, koji je iz blizine glavom donio prednost domaćinu. Kühbauer je u 70. minuti zbog nesportskog ponašanja zaradio crveni karton, što su gosti iskoristili preko Muratovića 12 minuta kasnije.

T-Mobile Bundesliga, 31. kolo
LASK - Altach 3:0, Austria Beč - Ried 2:0, Wacker - Austria Kärnten 0:0, Mattersburg - Sturm 1:1