Salzburg 0:7 Rapid Beč
Rapid Beč

Rapid ponizio Salzburg

Goran Tomičić • nedjelja, 23.03.2008.

Nevjerojatna je bila posljednja utakmica 31. kola austrijske Bundeslige. Naime, branitelj naslova Salzburg je ugostio Rapid i doživio jedan od najtežih poraza u povijesti...

Rapid je poveo u sedmoj minuti nakon kad je Payer dugom loptom pronašao Hoffera, koji se oslobodio dvojice braniča i svladao Ochsa. Tri minute kasnije Hofmann je sjajno izveo slobodan udarac s lijeve strane, a domaći vratar je uspio samo odbiti do Maierhofera, a on je iz blizine lako povisio rezultat. Već u sljedećem napadu Rapid je postigao novi pogodak. Hofmann je počeo kontru i pronašao Hoffera, a on je lijepo uposlio Korkmaza, koji je snažnim udarcem šokirao navijače Salzburga.

Ochs je u 17. minuti opet morao po loptu u mrežu. Hoffer je prošao Carbonija i Vargasa, te asistirao usamljenom Maierhoferu, a on nije propustio priliku za svoj drugi pogodak. Hofmann i Hoffer su se u 30. minuti još jednom poigrali s obranom Salzburga, a Hoffer je rutinski povisio na 5:0. U prvoj minuti drugog dijela Maierhofer je ubacio, a Hoffer je nadskočio Vargasa i postigao svoj treći pogodak. Hofmann je u 90. minuti postavio konačnih 0:7.

Manuel Pamić je s klupe gledao katastrofu svoje momčadi, a Niko Kovač nije konkurirao za sastav. U redovima Rapida je Bazina bio na klupi, a Tokić nije bio u zapisniku.