Karlovac se odvojio

Goran Tomičić • nedjelja, 23.03.2008.

Karlovac je u 22. kolu Treće HNL Zapad rutinski svladao Radnik i izborio dva boda prednosti ispred Lokomotive, koja nije uspjela pobijediti Orijent. Polet je bio uvjerljiv protiv Drage...

Rac je u devetoj minuti uposlio Križmana, koji je bio precizan za prednost Karlovca protiv Radnika. Sedam minuta kasnije isti igrači su odlučili utakmicu, ali zamijenili su uloge te je Rac rutinski iskoristio asistenciju Križmana. U 22. minuti Rac je iskoristio lošu igru obrane Radnika i postigao svoj drugi pogodak. Gosti su u 58. minuti smanjili preko Peića. Orijent je na svom terenu odigrao bez pogodaka protiv Lokomotive. Momčad Borisa Pučića je u potpunosti nadigrala favorizirane goste i može žaliti za pobjedom.

Draga je uvjerljivim porazom u Buševcu ostala u teškoj borbi za ostanak. Talijanac je petoj minuti iskoristio neopreznost gostujuće obrane, a na sličan način je osam minuta kasnije povisio Hajduk. Kučinić je u 22. minuti sjajno izveo slobodan udarac i vratio nadu Dragi, a Tokić je u 32. minuti bio precizan s bijele točke i gosti su uspjeli izjednačiti. Polet se vratio u vodstvo preko Berkovića, koji je u 51. minuti iskoristio najstrožu kaznu, a Draga je četiri minute kasnije ostala bez isključenog Jurića. Hajduk je u 62. minuti svojim drugim golom odlučio utakmicu, a dvije minute prije kraja Zenuni je donio Poletu tri gola prednosti. Konačnih 6:2 je postavio Borić autogolom u posljednjoj minuti.

Žminj je pružio veliki otpor HAŠK-u, a uspio je i povesti golom Raić-Sudara u 23. minuti, no Hotko je već u 32. minuti uspio izjednačiti iz slobodnog udarca. Zanimljivu utakmicu odlučio je Gaćeša, koji je s dva gola u posljednjih minuta nanio novi poraz Žminju. Rudar i Rudeš su odigrali bez pogodaka iako su gosti bili bolji suparnik.

Pogodak nisu vidjeli ni gledatelji dvoboja Istre i Vrapča, a domaći nisu uspjeli realizirati dominaciju tijekom svih 90 minuta i ostaju na pretposljednjoj poziciji. Nehaj je pogotkom Žunića u 68. minuti svladao Jadran. Tomić je u 28. minuti bio strijelac za prednost Novalje protiv Vrbovca, a u 69. minuti je Datković potvrdio pobjedu domaćina. Igrala se 34. minuta kad je Trgovčević prošao kroz obranu Rovinja i Lučko je povelo u gostima. Novoselić je izjednačio u posljednjoj minuti prvog dijela, ali Trgovčević je u 63. minuti vratio prednost gostima. Pobjedu Lučkog je šest minuta prije kraja potvrdio Brčić.

Treća HNL Zapad, 22. kolo
Karlovac - Radnik 3:1, Orijent - Lokomotiva 0:0, Polet - Draga 6:2, HAŠK - Žminj 3:1, Rudar - Rudeš 0:0, Istra - Vrapče 0:0, Nehaj - Jadran 1:0, Novalja - Vrbovec 2:0, Rovinj - Lučko 1:3