Favoriti nasukani, Petrić strijelac i asistent

Petar Plevnik • subota, 29.03.2008.

Iako nogometaši Bayerna ni s drugog uzastopnog gostovanja nisu uspjeli stići do tri boda, novi kiksevi konkurenata u utrci za naslov omogućili su Bavarcima da i nakon 26. kola održe sedam bodova prednosti. U najzanimljivijem susretu, Revier derbiju između Bochuma i Borussije, Mladen Petrić po 13. je put ove sezone zabio u prvenstvenom susretu i asistirao za treći gol "žuto-crnih"...

Kako je Bayern započeo susret u Nürnbergu činilo se kako će pitanje pobjednika u 50. susretu ova dva rivala biti samo formalnost. Naime, već u prvoj minuti Toni je išao "1 na 1" s vratarem Blažekom, no mreža domaćin nije se zatresla. Dominacija gostiju trajala je nepunih pet minuta, dok je ostatak prvog dijela apsolutno pripao domaćinima, koji su do zasluženog vodstva stigli minutu prije odlaska na odmor pogotkom Misimovića s 20-ak metara.

Na odmoru Hitzfeld u igru umjesto neprimjetnog Klosea uvodi Podolskog, i iako je Lucas početkom nastavka propustio izglednu prigodu za izjednačenje, taj se potez ipak pokazao dobitnim. Naime, devet minuta prije kraja susreta, Ribery je u trk izbacio Podolskog, a ovaj preciznim udarcem korak dva u 16-ercu domaćina postiže svoj prvi ovosezonski prvenstveni pogodak za konačnih 1:1. Treba napomenuti i kako je Leon Benko nakon duže vremena konkurirao za sastav domaćina.

Prigodu da se približi Bavarcima na pet bodova nije iskoristio HSV, koji je na domaćem terenu odigrao samo 1:1 protiv Arminije. Gosti iz Bielefelda, za koje je cijeli susret odigrao Andre Mijatović, vrlo su dobro zatvorili prilaze svom golu, a stvari je domaćinima dodatno otežao izravni crveni karton Jarolima u 66. minuti. Brojčanu prednost gosti su iskoristili šest minuta kasnije kada uspavanost domaće obrane koristi Bollmann i glavom na ubačaj Halfara dovodi Arminiju u vodstvo. Domaćine, za koje je do 55. minute slabo odigrao Ivica Olić, od potpune je blamaže spasio Guerrero pogotkom za 1:1 u 82. minuti.

Još lošije od HSV-a na domaćem su terenu prošli Bayer i Werder. Gosti iz Frankfurta na BayAreni do sretnog su vodstva stigli u 24. minuti zahvaljujući autogolu Kießlinga, a sjajnu prigodu za 0:2 prije odlaska na odmor propustio je Amanatidis, nakon što je Bulykin nešto ranije pogodio gredu za domaćine. U nastavku susreta Apotakari su krenuli na sve ili ništa, a treba spomenuti i kako ih je u 63. minuti oštetio sudac Fandel, umjesto 11-erca dosudivši tek slobodan udarac. Sve nade domaćina da mogu stići barem do boda dotukao je rezervist Mantzios u sudačkoj nadoknadi pogotkom za konačnih 0:2.

Slika 1 od 2.

Istu sudbinu doživio je Werder protiv do ovog kola "fenjeraša" Duisburga. Da bi Zebre kući mogle pjevajući u 32. minuti najavio je Grlić pogotkom iz slobodnog udarca s ruba 16-erca, a 10 minuta kasnije Ishiaku koristi neopreznost Nalda i osigurava gostima dva gola prednosti na odmoru. U poluvremenu Schaaf u igru uvodi dodatna dva napadača, Rosenberga i Sanogoa, no sve što je Werder uspio do kraja susreta bio je počasni pogoadak Diega iz slobodnog udarca u 58. minuti. Ivan Klasnić odigrao je svih 90 minuta za Werder, Jurica Vranješ bio je na klupi domaćina, dok Bojan Vručina nije konkurirao za sastav gostiju.

Najzanimljivi susret vidjeli su gledatelji na rasprodanom stadionu u Bochumu. 31 000 gledatelja još se nije dobro ni smjestila, a Bochum je vodio s 2:0. Već u trećoj minuti Dabrowski koristi lošu intervencjiu vratara gostiju Zieglera i glavom iz blizine dovodi domaćine u vodstvo. Tek što su gosti došli sebi od početnog šoka, novi pogodak za Bochum. Azaough je ponovno asistent, a u ulozi strijelca ovaj je put Auer.

Nakon katastrofalnog otvaranja Borussia polako dolazi k sebi i najprije u 37. minuti Kehl glavom posrpema u mrežu ubačaj Dedea, da bi dvije minuta kasnije Brazilac pronašao Petrića, koji s nekih sedam-osam metara pogađa desmi donji kut Laštuvke. Uzbuđenjima u prvom dijelu ni tu nije bio kraj, budući da samo tri minute kasnije na drugoj strani Auer pogađa za novo vodstvo Bochuma. U drugom dijelu tempo je pao, a terensku inicijativu preuzeli su gosti, što im se isplatilo u 64. minuti kada Tinga na dodavanje Petrića postavlja konačnih 3:3. Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta za goste, dok Robert Kovač nije bio ni na klupi.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Karlsruheu, gdje je gostovao Schalke. Iako su domaćini bili puno bolja momčad, gosti zahvaljujući raspoloženom Neueru u Gelsenkirchen putuju neporaženi.

Bundesliga, 26. kolo, 29.3.2008.:
Bayer - Eintracht 0:2, Bochum - Borussia 3:3, HSV - Arminia 1:1, Karlsruhe - Schalke 0:0, Nürnberg - Bayern 1:1, Werder - Duisburg 1:2.