Jolly JBS Šibenik - PGM Ragusa: Pobjeda u sjeni ozljede Fabbri

Ivana Jurica • subota, 29.03.2008.

Košarkašice domaćeg Jolly JBS-a prve su finalistice Kupa Ružice Meglaj-Rimac. Pobjedu od 77:53 zasjenila je teža ozljeda Lee Fabbri u prvoj minuti posljednje četvrtine. O drugom finalistu odlučit će susret Gospića i Medveščaka …

U prvoj četvrtini vodila se izjednačena bitka. Igralo se uglavnom koš za koš. Nakon serije od 5:0 Dubrovkinje su kratko bile i u vodstvu od 13:8, no, domaće košarkašice brzo su vratile prednost na svoju stranu. Na prvi predah su, nakon trice Ivane Jurčević, otišle s plus pet (22:17).

Drugu dionicu igre jolliete otvaraju serijom od 12:0 i dolaze do prednosti od 30:17. Najbolja u redovima Raguse bila je Šibenčanka Marta Čakić koja je svoju ekipu držala u kolikom tolikom zaostatku. Na poluvrijeme su igračice Stipe Bralića otišle s 11 koševa prednosti (41:30).

U drugom poluvremenu Šibenčanke su sigurno i bez većih problema održavale stečenu prednost, štoviše još su je i povećale. Posljednjih deset minuta domaće su košarkašice igrale bez oba dva centra (Terglav-Tratsiak i Ivanković) koji su zbog pet prekršaja ranije završile na klupi. U 31. minuti ostali su i bez playa Fabbri koja je ozlijedila koljeno, pa je iznesena s terena i prevezena u bolnicu.

Bez obzira na te probleme Jolly je do kraja odigrao vrlo dobro. Nakon dvije uzastopne trice u 35. minuti stigle su do +20 (66:46). Domaći je trener do kraja utakmice priliku pružio i svim igračicama s klupe.

Najbolja u redovima Jollyja bila je Anđa Jelavić s 21 košem i šest asistencija. Dvoznamenkaste su bile i Guneva s 13 i Jurčević s 11 koševa. Ragusu je predvodila Marta Čakić s 15 koševa.