Pranjić ublažio poraz Heerenveena

Vedran Babić • subota, 29.03.2008.

Derbi 31. kola Eredivisie pripao je Ajaxu koji je u gostima savladao Heerenveen s 4:2, dok je PSV u Nijmegenu kod NEC-a odigrao remi bez pogodaka, čime su Kopljanici reducirali zaostatak za liderima na pet bodova...

Dvije najefikasnije momčadi su se sučelile večeras na Abe Lenstri, s kojeg su trijumfalno otišli igrači Ajaxa. Sve do 44. minute nije bilo promjena u rezultatu, ali onda Urugvajac Luis Suarez zabija za vodstvo gostiju. Deset minuta nastavka je prošlo dok Kenneth Perez nije povisio na 2:0 s bijele točke, da bi utakmicu nakratko u neizvjesnost vratio Miralem Sulejmani u 59. minuti. Naime, već u idućem napadu najbolji strijelac lige Klaas Jan Huntelaar postiže svoj 29., a u 88. minuti i jubilarni 30. pogodak u ovosezonskoj Eredivisie. Pred sam kraj, Danijel Pranjić se upisuje u strijelce i smanjuje poraz Heerenveena koji je sada izgubio priključak s drugoplasiranim Ajaxom.

PSV nije uspio u Nijmegenu zadržati prednost od sedam bodova ispred prvih pratitelja. Očigledno su misli bili okrenute na utakmicu Kupa Uefe idućeg tjedna, pa igrači Sefa Vergoossena nisu bili u stanju pružiti dovoljno dobru igru za pobjedu. Neodlučen ishod znači i da je prekinuta sjajna serija NEC-a od pet uzastopnih pobjeda. Unatoč dizanju forme pred kraj prvenstva, i dalje su na skromnom 11. mjestu ljestvice.

Najneefikasnija momčad lige, Excelsior, stao je na kraj seriji od četiri poraza nadigravši Venlo s 2:1. Gosti su došli do vodstva u 10. minuti preko Soltanija, da bi u drugom dijelu domaćini napravili pravi podvig nakon što su s igračem manje (isključen Geert den Ouden) preokrenuli rezultat u svoju korist pogocima Leena van Steensela u 77., odnosno Roberta Brabera u 79. minuti. Za kraj, još jedan remi bez pogodaka odigrali su Heracles i Roda, a za domaće je Srđan Lakić ponovno odigrao cijelu utakmicu.

Eredivisie, 31. kolo: Heerenveen – Ajax 2:4, NEC – PSV 0:0, Excelsior – Venlo 2:1, Heracles – Roda 0:0.