Medveščak-Gospić CO: Ličanke očekivano bolje

Ivana Jurica • subota, 29.03.2008.

Kao što se i očekivalo, košarkašice Gospića s novim trenerom na klupi izborili su finale Kupa Ružice Meglaj-Rimac pobjedom nad Medveščakom rezultatom 73:63. Tako će sutra (nedjelja) na Baldekinu o trofeju odlučivati dvoboj domaćih jollieta i Gospića …

S puno nervoze i dosta pogrešaka s jedne i s druge strane započeo je susret koji je kasnio čak 40 minuta zbog podizanja dijela parketa pa su radnici morali otkloniti te probleme. Prvi je koš postignut tek u trećoj minuti utakmice kada je poentirala Sandra Mandir. Tijekom cijele utakmice gledali smo i dvoboj sestara Mazić, Gospićanke Marine i Zagrepčanke Mirne. Na kraju je uspješnija bila Gospićanka Marina koja se radovala pobjedi i plasmanu u finale.

U uvodu utakmice igralo se koš za koš. Do prvog nešto većeg vodstva stigle su Ličanke kod 8:11. Nakon toga odvojili su se na 18:11, ali su u prvoj četvrtini razigrana Silva Šeda i Petra Perić tricom u posljednjem napadu smanjili na 18:15 nakon prvih deset minuta.

I u drugoj četvrtini nastavilo se s prednošću igračica Zorana Oštrića. Koševima Ane Semren Medveščak, formalno u ulozi domaćina, je došao do 23:24, ali serijom 7:0 Gospić ne dopušta da Zagrepčanke pređu u vodstvu. Na odmor se otišlo rezultatom 23:31.

Serijom 12:0 Gospić otvara treću četvrtinu i stiže do +18 (25:43). No, Mežnarić s tri poena i Semren s dva vraćaju na 11 razlike (33:44). Mandir je sa samom isteku treće četvrtine pogodila tricu za +14, ali je Mirna Mazić smanjila na -12 (37:49) uoči posljednjih deset minuta.

Činilo se da će Gospićanke mirno privesti utakmice kraju, no, s time se nisu slagale košarkašice Medveščaka. Nakon koša Semren došle su do minus osam (48:56), ali Raguž je ubacila tricu. I sljedeći put kad je Medveščak došao do minus osam, opet su Gospićanke odgovorile tricom. Brazilka Adriana s dvije je trice u samom finišu utakmice potvrdila pobjedu Gospićanki.

Najbolje u redovima pobjedničke ekipe bile su Sandra Mandir s 19 koševa i osam skokova, Marina Mazić sa 17 koševa i sedam skokova i Adriana Pinto sa 16 koševa. Ana Semren bila je najefikasnija u ekipi Medveščaka (18 koševa), a dvoznamenkaste su još bile i Šeda s 13 i Mirna Mazić s 11.