Šibenčankama novi trofej

Ivana Jurica • nedjelja, 30.03.2008.

Košarkašice Šibenik Jolly JBS-a nakon što su osvojile trofej pobjednica WABA lige, osvojile su novi trofej u ovoj za njih plodnoj sezoni. U finalu Kupa Ružice Meglaj Rimac kao i u finalu WABA lige nadigrale su Gospić Croatia osiguranje te dokazale da su najbolja ženska košarkaška ekipa na ovom području...

Još su jednom šibenske košarkašice pokazala da im nema premca kada je hrvatska košarka u pitanju (ali ne samo hrvatska). Nakon što su proteklog vikenda u Gospiću uzele trofej regionalne lige i na domaćem su parketu, vođene iznimno raspoloženom Anđom Jelavić, sa 78:66 bile bolje od najvećih suparnica iz Gospića.

Šesti ovosezonski susret Jollyja i Gospića košem je otvorila Marina Mazić. Šibenčanke su uzvratile tricom raspoložene Anđe Jelavić. Drugo vodstvo gostujuće košarkašice imale su kod 6:8, kad je Brazilka Adriana pogodila tricu. Od tada pa do kraja četvrtine prednost je, doduše minimalna, stalno bila na strani Jollieta. U zadnjoj minuti domaće košarkašice prvi put imaju pet poena prednosti (23:18), no do odmora Adriana pogađa dva slobodna bacanja i na semaforu svijetli 23:20.

Slika 2 od 3.

Play domaćih Jelavić već je u osmoj minuti utakmice zaradila tri osobne pogreške, pa ju je trener Bralić nakratko povukao na klupu. Kako je drugi play Fabbri ozlijeđena, organizacije igre prihvatila se Ivana Jurčević. U 13. minuti košem Bugarke Guneve Jolly dolazi do plus sedam (27:20). Gostujući trener Zoran Oštrić odmah nakon toga dobija tehičku, što Šibenčanke kažnjavaju i stižu do okrugle prednosti od deset koševa (30:20).

Slika 1 od 2.

Tek u petoj minuti druge četvrtine Gospićanke su postigle prve poene, strijelac je još jednom bila Adriana. Jolliete su do kraja četvrtine sigurno održavale prednost od desetak koševa razlike. Na odmor se otišlo rezultatom 41:30.

U nastavku su Gospićanke malo priprijetile, stigle su do šest koševa zaostatka, ali dalje nisu mogle. Razigrala im se Sandra Mandir koja u cijelom prvom poluvremenu nije postigla ni koša. I upravo je ona bila glavni pokretač približavanja gostujućih košarkašica. Četiri prekršaja prve razigravačice Adriane bio je problem Gospića jer Englert nije mogla kvalitetno nadoknaditi izostanak Brazilke. U posljednjoj minuti četvrtine Gospić je bio na minus pet (58:53), imao je i napad, ali je Jelavić presjekla taj napad, a Jurić je u posljednjim sekundama pogodila tricu za 61:53 uoči posljednjih deset minuta.

U zadnjoj dionici Jolliete nisu imale problema s održavanjem prednosti. Dapače, u 15. minuti imale su i 15 koševa prednosti (74:59). Dugim i strpljivim napadima postizale su poene, dok Gospićanke nisu mogle nadoknaditi preveliki zaostatak. S istekom vremena počelo je novo slavlje Šibenčanki kojima je ovo četvrti trofej ove sezone.

Slika 3 od 4.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je već spomenuta Anđa Jelavić s 24 koša, sedam skokova i isto toliko asistencija. Jelavić je ujedno proglašena i za najbolju igračicu i najboljeg strijelca završnice Kupa. Dvoznamenkaste u domaćim redovima bile su još Jurić i Ivanković s po 12, Guneva s 11 i Dickson s deset poena. Najviše koševa u ekipi Gospića postigla je Mandir s 18 (sve u drugom dijelu). Dvoznamenkaste su još bile i Adriana s 14, Maloča s 12 i Tabak s deset koševa.

Finalnom susretu na Baldekinu prisustvovala su mnoga ugledna imena. Od Danka Radića i Željka Drakšića, predsjednika i tajnika Hrvatskog košarkaškog saveza koji su dijelili medalje, ministara Darka Milinovića i Ivana Šukera, te Zorana Gobca.