Sochaux nastavlja seriju

Maja Giljanović • nedjelja, 30.03.2008.

Koncem siječnja gotovo od sviju prežaljeni, Les Doubistes trenera Francisa Gillota serijom su bez poraza koja se trijumfom na Auguste Bonalu protiv Nice proteže još od 9. veljače i Lyona, uhvatili daha i na četiri su boda od trenutno prvog ispod crte, 18. Toulousea...

Sochaux je protiv petoplasirane Nice, koja je, pak, protiv Metza u prošlom kolu prekinula dvomjesečni niz bez pobjede, do vrijedna tri boda pred 20.000 navijača stigao pogotkom Pitaua u 88. minuti. 30-godišnjak je krasnom solo-akcijom sam sebe proigrao lobom se oslobodivši dvojice Nicinih igrača i potom iz voleja neobranjivo poslao loptu iza leđa francuskog reprezentativca, nemoćnog Huga Llorisa.

Slika 1 od 2.

Spasa na koncu sezone potencijalno vrijedna tri boda na gostovanju je kod Metza osvojio Toulouse. Baupova je momčad na Saint Symphorien doputovala s imperativom pobjede, a obzirom da se u reprezentativnoj akciji Šveđana protiv Brazila ljubičicama ozlijedio Elmander, strah se uvukao među navijače ovog ljeta sudionika Lige prvaka (Liverpool). Još kada je Dieuze u 54. minuti propustio zabiti iz situacije jedan-na-jedan, odnosno Marichez mu je obranio...

Priključak pa čak i skok za jednu poziciju ispred PSG-a, friškog osvajača Liga-kupa koji svoj susret 31. kola igra u srijedu protiv Strasbourga, međutim, sasvim zasluženo gostima osigurava Emana, svojim šestim odnosno sedmim ovesezonskim pogotkom u 80. i 82. minuti.

Trijumf na strani upisao je i Auxerre. Fernandezovi su igrači prekinuli seriju od četiri utakmice bez pobjede i sedmoplasirani Lille koji je, naprotiv, stao nakon tri uzastopna troboda matirali u 41. minuti golom Oliecha, a dokrajčili u 56. preko Niculaea.

Potvrdu gotovo sigurnog sedmog uzastopnog naslova Lavovi s Gerlanda donijeli su s vrućeg gostovanja kod Valenciennesa. VA, koji je u 10. minuti ostao bez poživčanjenog trenera Kombouarea, dočekao je Lyon na svom Nungesseru gdje su ove sezone dosad poraženi samo dvaput, ali unatoč neigranju ozlijeđenog prvog strijelca prvenstva Karima Benzeme lideri i dalje pratnji bježe (praktički nedostižnih) devet bodova.

21. ovosezonska pobjeda (četiri remija i šest poraza uz gol-razliku 64:29) stigla je zahvaljujući golovima Keite u osmoj i Govoua u 65. minuti, s tim da je francuski reprezentativac gostima osigurao trijumf svojim sedmim ovosezonskim pogotkom nakon poravnanja Chellea u 27. minuti.

U posljednjem susretu dana Marseille je prekinuo seriju od četiri susreta bez pobjede i s Lorientovog se Moustoira vratio sa sva tri boda. Geretsovi su igrači u drugom poluvremenu nadoknadili gol manjka (Saifi iz penala u 43. minuti) i trijumfom vani zahvaljujući strijelcima Akaleu (53.) i Niangu (80.) održali korak s Nancyjem.

Nekadašnji europski prvak, naime, sedam kola prije kraja za trećim mjestom koje sljedeće sezone vodi u kvalifikacije Lige prvaka zaostaje tri boda, a u sljedećem kolu na svom Velodromeu dočekuje novog/starog prvaka Lyon. S druge strane Correa i njegovi ugošćuju trenutno novog drugoligaša, PSG.

Parižani u srijedu inače igraju zbog finala Liga-kupa odgođeni susret protiv Strasbourga, a sutra, pak, Monaco naših Jerka Leke i Nikole Pokrivača igra protiv Rennesa i traži prvu pobjedu još od 23. siječnja.

Le Championnat, 31. kolo:
Valenciennes - Lyon 1:2, Sochaux - Nice 1:0, Metz - Toulouse 0:2, Le Mans - Caen 1:1, Lille - Auxerre 0:2, Lorient - Marseille 1:2