Cedevita - Zagreb: Dundović pokopao Cedevitu

Kristian Hohnjec • utorak, 01.04.2008.

U prvom kolu Lige za prvaka Zagreb je u Podsusedu nadigrao Cedevitu 88:76. Utakmica je bila neizvjesna do posljednjih pet minuta, kada je stvari u svoje ruke preuzeo bivši igrač Cedevite Mario Dundović....

Uvertira je protekla u egalu, a najveći dvoboj odvijao se između Žuže i Tomića. Cedevitin krilni centar koristio je prednost u masi i poentirao u postu, no njegov učinak Tomić je neutralizirao sa serijom šuteva s poludistance (14:17). Do prve ozbiljnije prednost stiže Zagreb. Nekoliko prodora, a potom i trica Krunoslava Simona odveli su Pavličevićeve igrače na +8 početkom drugog perioda (26:34).

Zagrebov trener tada, međutim, odlučuje odmoriti sve startere. Drugu Zagrebovu petorku Cedevita je uspjela nadigrati i ubrzo serijom 10:0 uz raspoloženog Franu Čolaka preuzeti vodstvo (36:34). Do isteka prvog dijela razigrao se i novopridošli Amerikanac Ryan Forehan-Kelly, koji je postigao posljednjih šest poena domaćina prije odlaska u svlačionice (46:42).

Mravi su otvorili nastavak serijom 9:0, uglavnom zahvaljujući Tomiću koji je poentirao, asistirao i iznudio četvrtu osobnu Žuže (46:51). Zagrebov dijamant potom se iznervirao nakon promašenog zicera i tehničkom pogreškom vratio Cedevitu u ritam. Trice su pogodili Forehan-Kelly i Mate Miliša (53:51). Egal se protegao do kraja četvrtine, koja je završena vodstvom gostiju 59:61.

U posljednjih deset minuta u zvijezdu utakmice se pretvorio prošlosezonski igrač Cedevite, Mario Dundović. Tomić i Simon prvo su odveli Zagrebaše na +9 (59:68), da bi se zatim Dundović s 13 koševa u posljednjih osam minuta utakmice pokazao kao match-winner. Cedevita se tricama Rimca i Filipovića na -5 tri minute prije kraja, no tada je Dundović pogodio dvaput iz daleka, a potom u kontri zapečatio pobjedu Zagreba. Završilo je 76:88.

Najefikasniji kod Zagreba bili su Simon i Dundović s po 21 poenom dok je Tomić dodao 20 poena i devet skokova. Kod Cedevite istaknuli su se Žuža s 14 i Rimac s 13 poena.