Sloboda namučila Varteks

Ivana Strahija, Marko Kljaić • srijeda, 02.04.2008.

Iako je Sloboda član Treće HNL Istok, Varteks se dobro namučio kako bi došao do pobjede. U susretu dva kluba iz baroknog grada pobjedu je odnio prvoligaš rezultatom 3:2. Susret se igrao na pomoćnom terenu NK Varteks...

Već na samom početku susreta Enes Novinić i Gordan Vuk sa po jednim su pogotkom donijeli prednost Varteksu. Pred sam kraj prvog dijela, Trojak je smanjio rezultat na 2:1. Na 2:2 je izjednačio Knok na početku drugih 45 minuta. Nakon toga, Varteks je imao veliku priliku ponovno okrenuti susret u željenom smjeru. Novinić je izveo najstrožu kaznu, ali je vratar Posavec pročitao njegovu namjeru.

Obraz je prvoligašu spasio junior Hojski pogotkom u posljednjim trenucima utakmice. Trener Dražen Besek iskoristio je ovu utakmicu da isproba igrače koji rjeđe nastupaju u posljednje vrijeme. Borbu za ostanak u ligi Varteks nastavlja već u nedjelju. U Kranjčevićevoj će pokušati nadigrati NK Zagreb i na taj način preskočiti ga na ljestvici.

Iz sastava je vidljivo kako je struka prvoligaša odlučila pružiti priliku mladim igračima, juniorima te onima s manjom minutažom. Trener vratara Marijan Mrmić kazao je kako bi takvih susreta trebalo biti više: "U igri se najbolje vidi kako tko napreduje, što nam je posebno važno upravo za mlade igrače. Oni će već sutra igrati za Varteks, pa bismo ih morali detaljnije pratiti."

NK Varteks: Cvančić - Šimek, Ivančić, Gluhak, Balajić - Lesjak, Martan, Brezovec, Hrman - Vuk, Novinić (još su igrali: Bešenić, Frljužec, Tkalčić, Hojski, Škvorc, M. Kranjec, Brlečić, Conjar i Smrekar).

Prijateljska utakmica: NK Vartkes - NK Sloboda 3:2 (2:1).