Pranjić strijelac u pobjedi Heerenveena

Vedran Babić • subota, 05.04.2008.

Tri subotnja ogleda 32. kola Eredivisie pružila su dvije domaće pobjede Twentea i Vitessea, te jedno gostujuće slavlje Heerenveena protiv Willem II uz pogodak Danijela Pranjića...

Domaćini iz Tilburga su krenuli furiozno i već u drugoj minuti su imali prednost zahvaljujući Boutaharu. Stanje na semaforu se ne mijenja do 29. minute, kada Pranjić precizno izvodi najstrožu kaznu i time postiže svoj sedmi pogodak sezone. Samo dvije minute potom, Roy Beerens preokreće rezultat i sada Heerenveen vodi 2:1. U nastavku su stvari ponovno vraćene na početak pogotkom najefikasnijeg napadača domaćih, Rydella Poepona u 67. minuti, da bi konačnu pobjedu gostima donio Gerald Sibon 15 minuta prije kraja.

Twente je svojim navijačima priredio još jedno slavlje pobjedom protiv boraca za opstanak, Excelsiora. Jedini pogodak vrijedan šeste pobjede u nizu postigao je Youssuf Hersi nakon 58 minuta igre.

Još jedna momčad koja se grčevito bori za ostanak u elitnom društvu nizozemskog klupskog nogometa, roterdamska Sparta, također je upisala poraz na gostovanju. Junker, Janssen i Claudemir su pogocima u drugom poluvremenu nanijeli 12. gostujući poraz Sparti ove sezone, što ih čini najlošijom momčadi u utakmicama izvan svog stadiona.

Eredivisie, 32. kolo: Willem II – Heerenveen 2:3, Twente – Excelsior 1:0, Vitesse – Sparta Rotterdam 3:0.