PSV sve bliži naslovu, hat-trick Huntelaara

Vedran Babić • nedjelja, 06.04.2008.

Pobjedom nad Heraclesom od 2:0 na domaćem terenu, PSV je dva kola do kraja prvenstva održao pet bodova prednosti ispred Ajaxa, koji je također kod kuće trima pogocima Klaasa Jana Huntelaara slavio protiv De Graafschapa. AZ i Breda su na gostovanjima upisali drugu uzastopnu pobjedu, dok je Feyenoord na De Kuipu nadigrao Utrecht...

Branitelji naslova polako, ali sigurno plove prema još jednoj tituli koja će popuniti klupske vitrine. Momčad Heraclesa našeg Srđana Lakića, koji je odigrao cijelu utakmicu, pružila je dostojan otpor, no ipak nedovoljan za znatno jači sastav iz Eindhovena. Samo 12 minuta je trebalo domaćinima da prijeđu u vodstvo pogotkom iskusnog veznjaka Timmyja Simonsa, da bi pobjedu desetak minuta prije kraja utakmice potvrdio Jefferson Farfan. Važna su ovo tri boda za PSV prije uzvratne utakmice četvrtfinala Kupa Uefe u kojem dočekuju Fiorentinu.

Iako su njihove šanse za naslov svedene na minimum, igrači Ajaxa se i dalje ne predaju. Uvjerljivom pobjedom protiv De Graafschapa od 4:1 dali su do znanja PSV-u da će se boriti do samog kraja. Za Kopljanike je fenomenalni Huntelaar postigao hat–trick, i to već u prvom poluvremenu, dok je Kenneth Perez zabio četvrti pogodak. Jedini gol za goste djelo je Finca Tarvajarvija.

Feyenoord je pogocima Bruinsa, Landzaata i Sahina upisao jedanaestu domaću pobjedu protiv Utrechta, prije nego je George u 75. minuti ublažio poraz gostiju.

AZ se nakon većeg dijela sezone kojeg je odigrao uistinu tragično polako vraća na pobjedničke staze. Dva pogotka Hamdaouija bila su dovoljna da se u posljednjih 25 minuta utakmice rezultat preokrene u korist momčadi iz Alkmaara, koja je s 3:2 oduzela vrlo važne bodove Venlu u nemilosrdnoj borbi za opstanak.

Druga gostujuća pobjeda dana pripala je Bredi nakon 2:1 u Groningenu. Ammi i Amoah su do 42. minute zabili za goste, da bi Goran Lovre u zadnjoj minuti prvog dijela postavio konačan rezultat.

Eredivisie, 32. kolo: PSV – Heracles 2:0, Ajax – De Graafschap 4:1, Groningen – NAC Breda 1:2, Feyenoord – Utrecht 3:1, Venlo – AZ 2:3.