Slavonac rasturio Imoćane

Ivana Strahija • nedjelja, 06.04.2008.

Perkovčani su na ratnom pohodu, a ratni je plijen ostanak u ligi. Na tom su putu spremni na sve, pa i pregaziti Imoćane s visokih 5:1. Croatia i Dragovoljac upisali su pobjede i zadržali vrh lige.

Milo za drago vratili su Perkovčani Imotskom, koji ih je ponizio u prvom dijelu sezone. Poraz Imoćanima nije trebao jer dobro se zna da iz lige ispadaju četvori posljednjeplasirana kluba. Prvi i peti gol domaći su dali s bijele točke, a sveopću dominaciju Slavonca ipak se drznuo prekinuti gostujući Lozo par minuta pred kraj.

Petardom je i Moslavina proslavila nedjeljni dvoboj protiv Belišća. Za visoki je skor najviše zaslužan raspoloženi domaći Maruna, koji je čak tri lopte spremio na pravo mjesto – iza vratara Vibovca.

U Velikoj se Croatia unatoč pobjedi nije baš dobro provela. Igrači Kamena naime nisu uopće bili impresionirani gostujućim sastavom, već su im vrlo uspješno parirali u svim segmentima igre. Mogao je Kamen ostaviti bod kod kuće da Jasmin Agić nije dokazao svoj pravi format i zabio u 87. minuti.

Istra je zadržala treću poziciju, i to minimalcem protiv jako dobrog Vukovara. Pretposljednja ekipa ljestvice umalo je uspjela nasamariti momke Elvisa Scorie, pošto je igrala vrlo agresivno i bez straha često zalazila u domaći kazneni prostor.

U Kutini se danas slavilo, ponajviše zbog popravka krvne slike domaće nogometne ekipe. S tri su gola igrači Moslavine ispratili Marsoniju, pred kojom je utrka za skupljanjem bodova, u pokušaju ostanka u ligi.

Pomorac je ostvario zacrtano, i preskočio Vinogradar na prvenstvenoj ljestvici. Gostima ovo očito nije bio baš najbolji dan, a domaći su uzeli ponuđeno, i svih 90 minuta suvereno vladali Kostrenom.

Parać je vlastoručno presudio ekipi Segeste, kojoj u Trogiru nije bilo suđeno doći do bodova. Odličnu je partiju pružio i raspoloženi Rapaić, koji je asistirao za prvi pogodak domaćina.

Hrvatski dragovoljac i dalje žustro grabi za vodećom Croatijom. U ovom su kolu crni do pobjede u domaćem Sigetu stigli uz pomoć dvije najizgledine prilike, a oba je puta precizan s 11 metara bio Tokić. Da znaju i iz igre Dragovoljci su pokazali pred kraj susreta, kad je Ćosić zatresao mrežu Mosora.

Rezultati i strijelci 24. kola:
Istra - Vukovar '91. 1:0 (1:0 Roce 32.)
Pomorac - Vinogradar 2:0 (1:0 Petrović 3., 2:0 Dujanić 49.)
Hrvatski dragovoljac - Mosor 3:0 (1:0 Tokić 16. 11 m, 2:0 Tokić 20. 11 m, 3:0 Ćosić 79.)
Solin - Marsonia 3:0 (1:0 Fuštar 21., 2:0 Juričić 26., 3:0 Čubrilo 82.)
Moslavina - Belišće 5:0 (1:0 Kiseljak 37., 2:0 Maruna 49., 3:0 Maruna 67., 4:0 Divković 83., 5:0 Maruna 85.)
Trogir - Segesta 2:1 (1:0 Parać 60., 2:0 Parać 64., 2:1 Oštrić 80.)
Slavonac CO - Imotski 5:1 (1:0 Golubović 30. 11 m, 2:0 Tomić 35., 3:0 Barišić 44., 4:0 Marković 46., 5:0 Bogdanović 67. 11 m, 5:1 Lozo 82.)
Kamen Ingrad - Croatia Sesvete 1:2 (0:1 Čižmek 44., 1:1 Nikolić 76., 1:2 Agić 87. )