Olimpija pomogla Grafičaru

Petar Plevnik • ponedjeljak, 07.04.2008.

Deset kola prije kraja natjecanja u Trećoj HNL Istok novo izjednačenje na vrhu poretka. Olimpija je u Osijeku porazila vodeću Viroviticu i tako pomogla gradskom rivalu Grafičar Vodovodu, koji je pak nova tri boda upisao kod Croatije u Đakovu...

Mlada momčad osječke Olimpije u Donjem je gradu ugostila lidera Viroviticu i posve zasluženo stigla do tri boda. Ljubičice je u vodstvo u 61. minuti doveo Ivan Miličević, a odličnu prigodu da riješi sve dvojbe oko pobjednika imao je Škorić 10 minuta kasnije, no vratar gostiju Vajagić brani njegov udarac s bijele točke. Kazna za promašaj stigla je u 85. minuti kada Željeznjak zabija za 1:1, no već u sljedećoj minuti Jugović donosi domaćinima zasluženu pobjedu.

Poraz Virovitičana odlično je iskoristio Grafičar Vodovod, koji se pobjedom u Đakovu bodovno izjednačio s liderom na vrhu ljestvice. Iako su domaćini zahvaljujući pogotku Vranića na odmor otišli s prednošću, Limunčići u nastavku susreta dolaze do sva tri boda. Već u drugoj minuti nastavka Kristijan Knežević postiže svoj prvijenac od povratka u dres Grafičara, da bi pobjedu gostima još jednom donio sjajni Marijan Vuka u 61. minuti.

Neočikivano je za pobjedu protiv slabašnih gostiju iz Požege moralo strijepiti Suhopolje. Naime, do tri boda protiv Slavonije momčad Dražena Biškupa stigla je tek zahvaljujući pogotkom brata mu Damira u trećoj minuti sudačke nadoknade.

S puno manje muke od Suhopoljaca, novu je domaću pobjedu upisalo Nedelišće. Međimurci su otpor gostiju iz Ždralova lomili do 66. minute kada Trtinjak dovodi domaćine u vodstvo, da bi pobjedu Nedelišća rijetko viđenim pogotkom s centra igrališa potvrdio Jagec u 82. minuti.

Najuvjerljiviju pobjedu upisala je Slavija, koja je u Pleternici "petardom" ispratila goste iz Križevaca. Već nakon 10 minuta igre domaćini su pogocima Ikića i Budimira vodili 2:0, da bi do odmora Davor Žafaranić i Hoborka riješili sve dvojbe oko pobjednika. Konačnih 5:0 nakon 10 minuta igre u drugom dijelu postavio je Budimir.

Tek nešto manje uvjerljiva na domaćem je terenu bila Koprivnica. Već do odmora Zeleni su protiv gostiju iz Čakovčana pogocima Šimunića u 25. i Fedotova u 32. i 42. minuti imali uvjerljivo vodstvo, a odličnu igru napadač domaćina Marinko Fedotov upotpunio je hat-trickom u 57. minuti za konačnih 4:0.

Značajnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisao je Višnjevac, koji je treću uzastopnu pobjedu upisao kod izravnog konkurenta Šokadije. Do sva tri boda Višnje su u Starim Mikanovcima stigle zahvaljujući dalekometnom projektilu Lešića iz 66. minute.

Gostujuću pobjedu upisao je i Graničar, koji je sa 3:1 slavio kod posljednjeplasirane Slobode u Varaždinu. Iako su domaćini u vodstvo stigli u 33. minuti preko Trojaka, Županjci do odmora uspijevaju izjednačiti preko Galovića, da bi isti igrač u 62. minuti doveo goste u vodstvo. Pobjedu Graničara u 81. je minuti potvrdio Blašković.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Bjelovaru, gdje su bodove podijelili istoimeni domaćin i cernička Mladost. Najbolju prigodu da dođu da pobjede imali su gosti, no vratar domaćina Bilobrk u 27. minuti obranio je 11-erac iskusnom Dinku Bešliću.

Treća HNL Istok, 24. kolo, rezultati:
Koprivnica - Čakovec 4:0, Bjelovar - Mladost (C) 0:0, Olimpija - Virovitica 2:1, Slavija - Križevci 5:0, Nedelišće - Mladost (Ž) 2:0, Croatia - Grafičar Vodovod 1:2, Suhopolje - Slavonija 1:0, Šokadija - Višnjevac 0:1, Sloboda - Graničar 1:3.