Lokomotiva iskoristila remi Karlovca

Goran Tomičić • ponedjeljak, 07.04.2008.

Karlovac u 25. kolu Treće HNL Zapad nije uspio pobijediti Rudeš u gostima, što je iskoristila Lokomotiva i pobjedom u Lučkom se izjednačila s Pamićevom momčadi na vrhu ljestvice...

U borbenoj utakmici Rudeš je bio nešto bolji od Karlovca, a u 44. minuti je vratnica spasila Skočibušića nakon udarca Relote. Karlovac je tako prekinuo niz od osam pobjeda, dok je Rudeš ostao neporažen na domaćem terenu.

Lokomotiva je u Lučkom povela u 29. minuti. Badelj se lijepo oslobodio dvojice čuvara i proslijedio do Mujčina, a on je lijepo uposlio Hudorovića, čiji ubačaj je spretni Mesić poslao u mrežu. Mujčin je u 55. minuti iz kornera pronašao usamljenog Martinca, koji je iskoristio nepažnju domaće obrane i povisio rezultat.

Lučko je nakon toga krenulo mnogo agresivnije i Trgovčević je smanjio šest minuta kasnije. To je bio dodatan poticaj za momčad Valentina Barišića, koja je napadala još mnogo opasnije, ali Lokomotiva je iz kontre izborila kazneni udarac, no Mesić je pogodio gredu. Najbolji strijelac lige se iskupio u 80. minuti, kad je iskoristio proigravanje Badelja i odlučio utakmicu.

U 15. minuti Pečanić i Žunić su odigrali sjajnu kontru, a potonji je rutinski pogodio za prednost Nehaja u Moščeničkoj Dragi. Jug je u posljednjoj minuti prvog dijela sjajno izveo slobodan udarac i izjednačio rezultat. No, već u 48. minuti Hasanbegović je iskoristio grešku vratara Kneževića i bodovi su otišli u Senj. Draga je ovim porazom stigla u tešku situaciju.

Orijent je neočekivanim slavljem u Buševcu značajno povisio izglede za ostanak. Domaći su bili mnogo bolji u prvom dijelu, ali gosti su u nastavku bili konkretniji. Vertel je u 62. minuti rutinski okrunio lijepu kontru, a Gerc je pet minuta kasnije na isti način povisio prednost Orijenta. Talijanac je smanjio u 70. minuti, ali Polet nije mogao više od toga.

U neizvjesnu borbu za ostanak je pao i HAŠK, koji je poražen u Poreču. Kepčija je u 51. minuti uposlio Flega, koji je bio precizan za prednost domaćina. Dvije minute kasnije Kepčija se upisao u strijelce, a asistent je bio Belušić.

Vrbovec očekivano nije imao problema protiv Rovinja. Gosti su čistu mrežu sačuvali samo do četvrte minute, kad je Dimović iskoristio asistenciju Đurđeka. Šest minuta kasnije ovaj dvojac je zamijenio uloge i Vrbovec je imao dva gola prednosti. Rovinjska mreža se opet tresla u 25. minuti, a strijelac je bio Horvatić iz slobodnog udarca. Konačnih 4:0 je postavio Rajić tri minute prije kraja.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Vrapča i Rudara. Gosti su mogli povesti u otvaranju susreta, ali Mičić je sjajno zaustavio udarac Bagavca s bijele točke. Jedini pogodak je postignut u 44. minuti. Panza je iz kornera pronašao Simića, koji je prenio do Grafa, a on je rutinski pogodio za pobjedu Vrapča.

Žminj je očekivano uvjerljivo poražen u Velikoj Gorici. Rak je već u drugoj minuti donio prednost domaćima, a 11 minuta kasnije B. Mazarekić je povisio. Taj rezultat je na semaforu bio do 68. minute i pogotka A. Mazarekića, a dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Pejić. A. Mazarekić je svojim drugim golom u 74. minuti postavio konačnih 5:0.

Istra i Novalja su podijelili bodove. Pekica je u 20. minuti s bijele točke okrunio bolju igru Istre u prvom dijelu, ali u nastavku je Novalja preuzela inicijativu i izjednačila preko Škaričića u 64. minuti.

Treća HNL Zapad, 25. kolo
Rudeš - Karlovac 0:0, Lučko - Lokomotiva 1:3, Draga - Nehaj 1:2, Polet - Orijent 1:2, Jadran - HAŠK 2:0, Vrbovec - Rovinj 4:0, Vrapče - Rudar 1:0, Radnik - Žminj 5:0, Istra - Novalja 1:1.