Grafičaru derbi i vrh

Petar Plevnik • četvrtak, 10.04.2008.

25. kolo Treće HNL Istok moglo bi se po svemu sudeći pokazati ključnim u raspletu prvenstva. Naime, do ovog kola vodeća Virovitica iznenađujuće je poražena na domaćem terenu od Bjelovara, što je objeručke iskoristio Grafičar Vodovod te pobjedom u derbiju nad Suhopoljem pobjegao Virovitičanima na tri boda prednosti...

Iako su sve oči bile uprte u derbi između Grafičar Vodovoda i Suhopolja, dan ranije dogodila se velika senzacija u Virovitici. Do ovog kola lider na ljestvici po prvi je put ove sezone poražen na domaćem terenu, a neočekivano bodove u borbi za ostanak u ligi upisao je Bjelovar, zahvaljujući pogotku Pećara iz 73. minute.

Kiks Virovitice nije propustio iskoristiti Grafičar Vodovod, s 1:0 svladavši u derbiju kola do ovog kola trećeplasirano Suhopolje. Iako su gosti u vrlo tvrdom i ne previše zanimljivom susretu bili nešto bolja momčad, Limunčići su još jednom do pobjede stigli zahvaljujući ubojitom Marijanu Vuki. Nekadašnji napadač Osijeka u 72. je minuti iskoristio dodavanje Đikića te svojim 10 pogotkom u osmom susretu od dolaska u Retfalu donio svojoj momčadi vrijednu pobjedu.

Poraze Virovitice i Suhopolja iskoristilo je i Nedelišće, koje je minimalnom pobjedom nad Koprivnicom došlo na samo dva boda zaostatka u odnosu na drugo mjesto. Sva tri boda Međimurcima je donio jocker s klupe Marijan Dumančić pogotkom u 70. minuti.

Prigodu da se uključi u borbu za sam vrh propustila je pak Olimpija, koja je uvjerljivo poražena u Križevcima. Domaćine je u vodstvo u 14. minuti doveo Ivičić, da bi pobjedu domaćina u nastavku najavili Medenjak (59.) i Ivičić. Počasni pogodak za goste u 82. je minuti zabio Miličević, da bi konačnih 4:1 iz 11-erca u 85. minuti postavio Bukal.

Proljetni hod po trnju nastavila je cernička Mladost, koja je u osmom susretu u nastavku prvenstva upisala osmi poraz. Takav rasplet gosti iz Čakovca najavili su u 30. minuti preko Bakše, da bi zasluženu pobjedu Čakovčana potvrdio Mlinarić u 83. minuti.

U potpuno drugačijem raspoloženju su igrači Višnjevca, koji su pak upisali četvrtu uzastopnu pobjedu. Iako se protiv posljednjeplasirane Slobode očekivao lak posao, domaćini su se morali dobro pomučiti ne bi li došli do nova tri boda. Gosti iz Varaždina čak su uspjeli pogocima Knoka preokrenuti rano vodstvo domaćina (Antonio Kovač, 3.), no Višnjevac je u nastavku s još dva pogotka Kovača (sva tri iz 11-erca), stigli do konačanih 3:2.

Još veću prednost uspjela je ispustiti Šokadija na gostovanju u Požegi. Naime, zahvaljujući pogocima Šarčevića gosti iz Starih Mikanovaca nakon samo 13 minuta igre imali su vodstvo od 2:0, da bi Kalnak u 37. i Ja.Neruda u 44. minuti vratili susret u egal. Do potpunog preokreta i pobjede Slavonije je stigla u 65. minuti pogotkom Prpića.

Vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisala je Mladost iz Ždralova protiv gostiju iz Đakova. Domaćine je u vodstvo doveo Plejić u 29. minuti, da bi Vranić u 55. minuti izjednačio za goste. Ipak, samo tri minute kasnije Mile Sučić vraća Mladost u vodstvo, da bi pobjedu domaćina pogotkom u posljednoj minuti potvrdio Pavec.

Treća HNL Istok, 25. kolo, rezultati:
Virovitica - Bjelovar 0:1, Grafičar Vodovod - Suhopolje 1:0, Križevci - Olimpija 4:1, Višnjevac - Sloboda 1:0, Slavonija - Šokadija 3:2, Mladost (C) - Čakovec 0:2, Mladost (Ž) - Croatia 3:1, Nedelišće - Koprivnica 1:0, Graničar - Slavija 0:0.