Debakl Borussije, poraz Stuttgarta

Petar Plevnik • nedjelja, 13.04.2008.

Iako je dvoboj Bayerna i Borussije okarakteriziran kao derbi 28. kola Bundeslige, Bavarci su već nakon 20-ak minuta igre do vrha napunili mrežu gostiju iz Dortmunda. Puno bolje nisu prošli ni aktualni prvaci u Leverkusenu...

Ako je suditi prema današnjem susretu u Münchenu, nogometašima Borussije bolje je da ni ne putuju na finale Kupa u Berlin. Već u trećoj minuti Bayern je stigao u vodstvo, nakon što je Toni lijepo spustio loptu za Podolskog, a Prinz Poldi prekrasno plasiranim udarcem s ruba 16-erca svladao nemoćnog Zieglera. Da se Borussiji crno piše potvrdio je samo pet minuta kasnije Ze Roberto pogotkom za 2:0.

Deset minuta kasnije, u 18. minuti, na semaforu Allianz Arene svjetlilo je 3:0, nakon što je Toni pokazao Wörnsu da je njegovo vrijeme odavno prošlo i sa 10 metara svladao Zieglera. Furioznih 20-ak minuta domaćini su zaključili u 22. minuti, kada Toni završava sjajnu kontru Bavaraca i pogađa za nevjerojatnih 4:0.

Na odmoru trener gostiju Thomas Doll u svlačionici ostavlja potpuno odsječenog Mladena Petrića, dok umjesto Hummelsa u igru ulazi Robert Kovač. U nastavku susreta ritam igre je očekivano pao, no i u takvim okolnostima domaćini su stigli do petog pogotka, nakon što je Podolski ubacio za Ottla, a branič domaćina s ruba 16-erca pogađa za konačnih 5:0.

Puno bolje se nisu proveli ni igrači Stuttgarta u Leverkusenu. Gosti će još dugo žaliti za 30. minutom, kada je Hilbert bio u odličnoj situaciji za pogodak, no vratar domaćina Adler krajnjim naporom spriječava vodstvo Stuttgarta. Kazna za promašaj Švaba stigla je u 41. minuti, nakon što vratar gostiju Ulreich odbija centaršut Sarpeija, no ravno na nogu Rolfesa, koji sjajnim udarcem sa 20-ak metara dovodi Bayer u vodstvo.

Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, kada domaćini iz kontre zabijaju preko Kießlinga i na odmor odlaze s dva pogotka prednosti. U nastavku susreta gosti su krenuli agresivnije, dok je Bayer iz kontranapada vrebao prigodu riješiti sve dvobje oko pobjednika. Točku na i pobjede Apotekara u 70. je minuti stavio Rolfes pogotkom s ruba 16-erca za konačnih 3:0.