Sporting siguran

Goran Tomičić • ponedjeljak, 14.04.2008.

Sporting je u 26. kolu Bwin lige svladao Leixoes i stigao na treće mjesto, koje vodi u pretkolo Lige prvaka. Pacos Ferreira je pobjedom protiv Nacionala pobjegla iz zone ispadanja...

Tonel je u 53. minuti donio prednost Sportingu, a pobjedu je sedam minuta kasnije osigurao Liedson. U 69. minuti su domaći ostali bez isključenog Ronnya, ali Leixoes to nije uspio iskoristiti. Četiri kola prije kraja Sporting u borbi za treće mjesto ima bod više od Benfice.

Pacos Ferreira je u gostima iznenadila Nacional, što bi moglo biti ključno u borbi za ostanak. Silva je u 38. minuti pogodio za vodstvo gostiju, a posao je dovršio Wesley već u sljedećem napadu. Jedini strijelac za Nacional je u 69. minuti bio Cardozo.

Domaćim porazom od Maritima je Naval ostao u borbi za ostanak. Gosti su poveli preko Mossora u 12. minuti, a isti igrač je povisio u 40. minuti. Konačnih 0:3 je postavio Anderson u 90. minuti, šest minuta nakon što je domaćima isključen Elivelton.