Benfica u velikoj krizi

Goran Tomičić • nedjelja, 13.04.2008.

U 26. kolu Bwin lige Benfica je na domaćem terenu senzacionalno poražena od Academice, što je iskoristila Vitoria Guimares i minimalnom pobjedom protiv Boaviste izborila tri boda prednosti u borbi za drugo mjesto...

Academica je u Lisabonu povela golom M. Pedra u četvrtoj minuti, a Berger je povisio u 32. minuti. Senzacionalan potop Benfice je u 66. minuti dovršio Aguiar. Vitoria Guimaraes je izborila važnu pobjedu protiv Boaviste, a jedini strijelac je bio Mrdaković u 32. minuti.

Belenenses je pobjedom u gostima protiv Amadore zadržao izglede za Kup Uefa. Rolando je u 13. minuti doveo goste u prednost, a slavlje je u 52. minuti potvrdio J. Pedro. Unatoč već proslavljenom naslovu, Porto i dalje niže pobjede. Lopez je u 26. minuti pogodio za prednost u gostima kod Vitorie Setubal, a Gonzales je povisio tri minute kasnije. Domaći su smanjili preko Huga u 38. minuti.

Bwin liga, 26. kolo
Benfica - Academica 0:3, Amadora - Belenenses 0:2, Vitoria Guimaraes - Boavista 1:0, Vitoria Setubal - Porto 1:2.