Vodeći trojac bez pobjede

Ivana Jurica • ponedjeljak, 14.04.2008.

U 24. kolu na travnjacima trećeligaškog juga nekoliko iznenađenja. Vodeći trojac nije upisao nove pobjede: Junak je remizirao na domaćem terenu, Hrvace u gostima, a Zagora, koja je igrala dan kasnije, nije uspjela pobijediti u Opuzenu i dodatno zakomplicirati situaciju na samom vrhu. Jedinu gostujuću pobjedu upisao je Velebit na gostovanju u Dubrovniku …

Vodeće Hrvace u Makarskoj nisu mogle do sva tri boda. Svakoj je momčadi pripalo po jednu poluvrijeme: Zmaju prvo, a gostima drugo. Momčad Darka Dražića do prednosti je došla pet minuta prije odlaska na odmor: Bagarić je glavom matirao Grčića. Do izjednačenja su gosti došli u petoj minuti nastavka: Varvodić je ubacio, a Tedi Surać pogodio za izjednačenje.

Kaštelanski GOŠK AC pobjedom nad Neretvom promijenio je mjesto na tablici sa Uskokom i sad je pretposljednji. Jedan, ali zlata vrijedan gol djelo je Mladena Alajbega u 62. minuti iz jedanaesterca. S kakvim su ambicijama gosti doputovali u Gomilicu dovoljno govori podatak da je domaći vratar Vidović ostao neocijenjen.

Velebit je jedina momčad u ovom kolu koja je s gostovanja donijela sva tri boda. I u ovoj je utakmici jedan pogodak odlučio pobjednika. Pfeifer je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudac je pokazao na jedanaesterac koji je sigurno realizirao gostujući napadač Gojko Uskok. U drugom su poluvremenu domaćini napadali, stvarali prilike, ali je Gluić zaključao svoja vrata onemogućivši im da stignu do boda.

Nakon tri kola bez pobjede Dugopolje je na domaćem terenu ipak stiglo do 12. prvenstvene pobjede. Jedan pogodak bio im je dovoljan da u srazu s pločanskim Jadranom odnesu puni plijen. U 49. minuti Marin Nerlović je udarcem s 20-ak metara zatresao mrežu Stipkovića.

Unešićka Zagora svoj je susret igrala dan poslije svih ostalih i imala je priliku za skok na drugu poziciju. No, u Opuzenu domaći Neretvanac slavio je s 2:0 osvojivši vrlo važne bodove. Do vodstva je domaćin stigao u 10. minuti kada je Mirko Filipović iz drugog pokušaja zatresao mrežu Mihaljevića. Pet minuta kasnije već je bilo 2:0, Primorac je udarcem s bijele točke udvostručio vodstvo svoje momčadi.

Vrlo uvjerljivu pobjedu upisao je stobrečki Primorac nad Omišanima iako je nastupio nekompletan. Do vodstva domaćin je došao tri minute prije kraja, Gudelj-Velaga matirao je Vukovića. Već u prvoj minuti nastavka Šukurević je i drugu loptu poslao iza leđa gostujućeg vratara. U 88. minuti Gudelj-Velaga stavio je točku na ''i'', svojim drugim golom postavio je konačan rezultat utakmice.

U Biogradu Primorac je s 2:0 bio bolji od kliškog Uskoka koji je ovim porazom pao na posljednje mjesto na tablici. Domaćin u prvom dijelu, unatoč terenskoj inicijativi i dobrim prilikama, nije uspio pogoditi gostujuću mrežu. Otvorilo im se u 52. minuti kada je Sandro Erlić konačno zatresao mrežu Matka Kalinića. Isti je igrač u 68. minuti potvrdio pobjedu svoje momčadi.

S novim trenerom Čopom na klupi nogometaši Vala na domaćem su terenu s 4:1 pobijedili Konavljanin. Do prvog gola stigli su pet minuta prije odlaska na odmor kad je Andrija Ivić prvi put poslao loptu iza leđa Škaramuce. U pet minuta nastavka nova dva gola Vala. Čota je u 47. pogodio za 2:0, a Bašić u 50. za 3:0. Svojim drugim golom Ivić je u 75. minuti povisio na 4:0, a počasni gol za goste postigao je Radičević u 79. minuti iz jedanaesterca.

Sinjski Junak na domaćem terenu nije upisao sva tri boda, susret s kaštelanskim Jadranom završio je podjelom bodova. U prvom dijelu imali su domaći nogometaši tri poluprilike ali ih nisu realizirali. No, u 53. minuti ipak su došli do prednosti. Midenjak je realizirao najstrožu kaznu. Ali samo tri minute poslije gosti su izjednačili: Gale je s 20-ak metara naciljao mrežu Blaževića. Do kraja utakmice domaćini su napadali, tražeći sva tri boda, ali u svom naumu nisu uspjeli. Dobru su priliku imali i gosti, ali ni oni je nisu realizirali. Propustili su Sinjani približiti se Hrvacama na samo jedan bod, odnosno pobjedom svojim navijačima, Maliganima, čestitati 26. rođendan.

III. HNL – jug, 24. kolo:
Zmaj-Hrvace 1:1, GOŠK AC-Neretva 1:0, GOŠK (D)-Velebit 0:1, Dugopolje-Jadran LP 1:0, Neretvanac-Zagora 2:0, Primorac 1929-Omiš 3:0, Primorac (B)-Uskok 2:0, Val-Konavljanin 4:1, Junak-Jadran (KS) 1:1