Mijatović spasio Arminiju, Bayern juri prema naslovu

Petar Plevnik • srijeda, 16.04.2008.

Nogometaši Bayerna nezaustavljivo grabe prema novom naslovu prvaka. Bavarci su novu pobjedu upisali na gostovanju u Frankurtu i tako zadržali 10 bodova prednosti pred Werderom. Od preostalih susreta 29. kola vrijedi izdvojiti vrijednu pobjedu Arminije, koja je do tri boda protiv Bayera stigla zahvaljujući pogotku Andrea Mijatovića...

Bayern Express juri dalje. Iako su nakon prvih 45 minuta susreta u Frankfurtu domaćini vodili 1:0, Bavarcima je drugih 45 minuta bilo više nego dovoljno da upišu nova tri boda i naprave novi korak prema naslovu. Do prednosti nakon prvog dijela Eintracht je stigao zahvaljujući pogotku Köhlera iz 29. minute, koji na drugoj vratnici iz blizine glavom u mrežu posprema ubačaj Ochsa.

Do izjednačenja Bayern stiže u 60. minuti, nakon što je Van Buyten nakon ubačaja Schweinsteigera bio najviši u skoku te glavom zabio za 1:1. Veznjak gostiju u ulozi asistenta bio je i u 74. minuti, a ulogu egzekutora preuzeo je Toni za vodstvo Bayerna. Rutinsku pobjedu Bavaraca talijanski napadač potvrdio je u 85. minuti, nakon brze kontre Schlaudraffa.

Otkako su osigurali nastup u finalu Kupa protiv Bayerna, za nogometaše Borussije kao da je završilo prvenstvo. Stoga i ne čudi što je sva tri boda iz Dortmunda odnio Hannover. Nakon debakla u Münchenu Robert Kovač je dobio prednost u početnih 11 u odnosu na Christiana Wörnsa, dok je Mladen Petrić zauzeo svoje uobičajeno mjesto u vrhu napada.

Gotovo ništa zanimljivo nije se događalo u prvom dijelu sve do posljednjih 10-ak minuta. Najprije Brugginkov ubačaj iz slobodnog udarca vara rezervnog vratara Hötteckea i završava u mreži, da bi četiri minute kasnije gosti iskoristili još jedan prekid te preko Fahrenhosta stigli do drugog pogotka.

Tek što je ušao u igru, nadu domaćinima u 65. minuti pogotkom za 1:2 vraća Frei, no sve dvojbe oko pobjednika gosti su riješili u 78. minuti, kada Hustzi pogotkom riješava brzu kontru Hannovera. Robert Kovač i Mladen Petrić odigrali su svih 90 minuta u redovima domaćina.

Najuvjerljivu pobjedu upisao je Stuttgart, svladavši na Gottlieb Daimleru sa 3:0 Nürnberg, koji nakon novog poraza ima već pet bodova zaostatka za lukom spasa. Već u trećoj minuti Cacau koristi početničku grešku Pinole i dovodi Švabe u vodstvo. Deset minuta kasnije Brazilac je bio u ulozi asistenta, nesebično posluživši Da Silvu koji pogađa za 2:0, da bi odličnih pola sata domaćina u 31. minuti zaključio Meira, pogotkom glavom nakon ubačaja Da Silve za konačnih 3:0.

Vrlo vrijednu pobjedu u borbi za ostanak u ligi ostvarila je Arminia, svladavši na domaćem terenu goste iz Leverkusena. Nakon ratničkih prvih 45 minuta završenih bez pogodaka, tri iznimno vrijedna pobjeda Arminije je u 51. minuti osigurao naš Andre Mijatović. Marx je ubacio u 16-erac gostiju, a bivši branič Rijeke i Dinama glavom matira Adlera i donosi Arminiju pobjedu.

Sličan pothvat nije uspio ostvariti Duisburg, iz kojeg je sva tri boda odnio rasterećeni Karlsruher. Domaćini će još dugo pamtiti 26. minuti kada udarac Georgieva završava na vratnici. Kazna je stigla devet minute prije kraja susreta, nakon što Hajnal pogotkom završava dobru kombinaciju Kennedya i Freisa. Bojan Vručina bio je na klupi domaćina.

Bundesliga, 29. kolo, 16.4.2008.:
Eintracht - Bayern 1:3, Borussia - Hannover 1:3, Arminia - Bayer 1:0, Stuttgart - Nürnberg 3:0, Duisburg - Karlsruhe 0:1.