Međimurje 40:31 Siscia
Siscia

Pokazali da mogu - kad žele

Ivana Strahija • nedjelja, 20.04.2008.

U 25. su kolu Čakovčani poraženi u Dubravi, u 23. su remizirali u Metkoviću, dok su protiv Poreča u zaostalom susretu 17. kola deklasirani s –6. S ta su tri loša rezultata igrači Pipa pod upitnik doveli titulu viceprvaka. Na pravi su se put vratili visokom domaćom pobjedom protiv Siska.

Perutnina Pipo IPC – Siscia 40:31 (23:12)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 300
Suci: Gubica, Milošević (Osijek)

Perutnina Pipo IPC: Bagarić 2, Arnaudovski 4, Raković 6, Varga 1, Balog 1, Vidaković 9, Zadravec 2, Turk 2, Mesarić 5, Krajner 4, Herman 1, Čavar 3

Obrane: Šego 18
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 8 minuta

Siscia: Slavina 6, Kavran 4, Slukan 3, Ražić 4, Baltić 3, Bešlić, Halkić 1, Kovačić, Butorac 5, Turan 5, Petrač, Lasica

Obrane: Meničanin 11, Bouček 1
Isključenja: 4 minute

Solidna ekipa iz Siska u Čakovcu takoreći nije imala šanse. Naime, nakon niza slabih rezultata u klubu je postalo jasno kako se igračima više ne smije dopuštati slaba prezentacija, pa je struka i vodstvo odlučilo malo ozbiljnije porazgovarati s igračima.

Rezultat rada vidio se već u Čakovcu protiv Siska. Jako dobra igra u obrani, i razbranjeni vratar Šego domaćima već u 18. minuti donosi +5, a u 27. je, nakon serije od četiri obrane mladog vratara, bilo i +11.

Zanimljivo je napomenuti da su domaći u 26. i 27. minuti bili s čak dva igrača manje na parketu pošto su isključeni Balog i Vidaković, no ekipa svejedno u tom razdoblju ne prima ni pogodak, a zabija tri (dva Mesarića i jedan Bagarića).

Razlika se diže i do 16 pogodaka prednosti u drugom dijelu susreta (32:26), a u posljednjih desetak minuta domaći kao da su zaključili da se više ne moraju toliko truditi, pa su gosti stigli smanjiti na –9. Turan je lakše prolazio na liniju, dok je finalnih 40:31 postavio Slukan.

Već bi u srijedu Čakovčani mogli u potpunosti anulirati slabiju formu od posljednjih par kola, i matematički potvrditi titulu viceprvaka. Gostuju u Rijeci kod Zameta: "Pokazali su moji igrači da mogu kad žele. Zato isto od njih očekujem i u Rijeci, pa da možemo mirne duše slaviti u petak, kad nam u goste dolazi davljenik Bjelovar", rekao je Vladimir Canjuga, trener Pipa.