Trogiranke uzvratile za kup

Zvonimir Šimunović • nedjelja, 20.04.2008.

Nakon poraza u polufinalu Kupa, rukometašice Trogira su u 22. kolu Dukat prve lige na domaćem terenu svladale Trešnjevku. Sesvete su slavile u Osijeku, Koka je bila uvjerljiva protiv Splita, a Arena je minimalno pobijedila Kutjevački podrum....

Rukometašice Trogira ostvarile su posljednjem kolu regularnog dijela prvenstva ono što im nije pošlo za rukom u Kupu. Trešnjevka je bila ravnopravan suparnik tijekom cijelog prvog dijela (12:12), ali Trogir početkom nastavka zahvaljujući vratarki Ani Križanac (ukupno 9 obrana) i dobroj realizaciji iz nastalih kontranapada dolazi do prednosti od četiri razlike koju praktički čuva do kraja utakmice (25:21). Najefikasnija je u redovima pobjednica bila Petković s 13 pogodaka, a kod gošći Papak šest.

Rukometašice Osijek CO-a su ugostile Sesvete i nakon šest minuta igre vodile 3:1. Gošće su uzvratile serijom 5:0, ali su Osječanke do poluvremena ipak uspjele doći do nove prednosti (11:10). Nakon odmora igra se izjednačeno, a u zadnjih deset minuta susreta ulazi se s rezultatom 18:18. Tada odgovornost kod Sesveta preuzima Nuić (9 pogodaka), koja je najzaslužnija za vodstvo svoje ekipe od dva razlike (22:24) na ulazu u zadnjih 60 sekundi. Domaće su do konca postigle samo jedan zgoditak tako da su dva boda otputovala u zagrebačko predgrađe. Uz Nuić, Grmoja sedam pogodaka za Sesvete, a Živalj i Knez po šest za Osijek.

Koka je furioznim početkom susreta već u 17. minuti stigla do prednosti od 8:1 tako da su Splićanke do kraja imale težak zadatak povratka u susret. Na poluvremenu je prednost bila plus osam (16:8), a i u nastavku se sve do 21:13 činilo da će gošće teško zaprijetiti. No, serijom 5:0 Split dolazi na 19:22 i izgledalo je da bi moglo doći do neizvjesne završnice. Ipak, za potpuni preokret rukometašice Splita nisu imale snage, pa su domaće završetak derbija začelja dočekale s novih osam razlike (30:22). Hajduk je imala 13 obrana za Koku, a Križanić se šest puta upisala u listu strijelaca. Split je prevodila Lulić s pet pogodaka.

Rukometašice iz Požege bolje su se snašle na otvaranju susreta u Puli (4:6), ali je Arena prvo poluvrijeme ipak okončala prednošću 13:11. S boljom igrom domaće su nastavile i nakon odmora, a najveću prednost Puljanke su imale kod 15:11. Boljom obranom i preciznijim napadom rukometašice Kutjevačkog podruma uspijevaju izjednačiti na 20:20 i sve do samog kraja biti u egalu. U zadnjoj minuti Bašić iz sedmerca postiže pobjedonosni pogodak za Arenu i postavlja konačnih 23:22. Kiridžić kod Arene šest pogodaka, a Raguž osam za Kutjevački podrum.

Dukat 1. rukometna liga (ž): Trogir – Trešnjevka 25:21 (12:12), Osijek CO – Sesvete AGP 23:24 (11:10), Koka – Split 30:22 (16:8), Arena – Kutjevački podrum 23:22 (13:11).