CSKA teže od očekivanja

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.04.2008.

Susretom moskovskog CSKA i Spartak Primorja započelo je doigravanje u ruskoj ligi. Moskovljani su na svom parketu ostvarili očekivanu pobjedu, ali do nje su došli ipak teže nego se pretpostavljalo...

CSKA u susret je ušao kao veliki favorit. Očekivala se lagana pobjeda, međutim Spartak nije došao s bijelom zastavom. Od početka susreta postavio se čvrsto te pokušao doći do iznenađenja.

Gosti su iskoristili uspavanost Moskovljana i susret otvorili puno bolje. Nakon sedam minuta i trice Suhorukova imali su 19:6, a na kraju prve četvrtine plus deset. Prednost od desetak poena držali su sve do 17. minute kada imaju 32:22, ali onda domaćin radi 6:0 preko Smodiša, Andersena i Pašutina te se polako vraća u utakmicu.

Još u trećoj četvrtini Spartak je konstantno držao prednost, a CSKA se uspio posve približiti 23 sekunde prije kraja četvrtine kada Holden tricom smanjuje na 50:49. Na startu posljednje četvrtine Papaloukas je nakon samog početka susreta doveo CSKA u vodstvo i polako se do kraja susreta ključnim ipak pokazala duža klupa i veća kvaliteta Moskovljana. Gosti su pokušavali napraviti čudo, ali CSKA je ipak uzeo na kraju pobjedu 72:66.

Najbolji kod CSKA bili su David Andersen sa 16 poena i deset skokova te Matjaž Smodiš s 14 poena i sedam skokova. Kod gostiju Ernest Bremer 18 poena i šest skokova te Joseph Blair 12 poena i osam skokova. Damir Miljković za tri minute promašio je jednu dvicu te uhvatio jedan skok.