Triumf slavio pa mu uzeli pobjedu

Branimir Korać • utorak, 22.04.2008.

Rijetko viđena situacija u prvom susretu prvog kruga četvrtfinala ruskog prvenstva između Triumfa i moskovskog Dinama. Triumf je tricom sa sirenom došao do pobjede, no naknadno je utvrđeno kako je vrijeme isteklo i ponovno će se igrati posljednji napad. U ostalim susretima Ural je iznenadio u Kazanu dok je Himki očekivano slavio...

Odličnu utakmicu odigrali su Triumf i moskovski Dinamo. Domaćin je bio u drugom poluvremenu u vrlo teškoj situaciji, Moskovljani su vodili s čak 16 poena viška, ali Triumf se uspio vratiti i uzeti pobjedu. Tri minute prije kraja susreta Dinamo je imao vodstvo 84:73, ali onda Triumf radi 12:0 i dolazi do preokreta. Tri desetinke prije kraja Domercant pogađa za novo vodstvo Dinama 86:85, ali nakon minute odmora Toporov ubacuje tricu za pobjedu Triumfa 88:86. Nakon susreta Dinamo je uložio žalbu tražeći poništavanje pobjede Triumfa uz tvrdnju kako je Toporov ubacio za pobjedu nakon isteka vremena. Košarkaški savez prihvatio je prigovor te će se tih posljednjih tri desetinke ponoviti 25. travnja uoči sljedeće utakmice i to kod vodstva Dinama 86:85.

Sergej Toporov ubacio je 23 poena i dodao pet asistencija dok su Uroš Slokar i Fedor Dmitrijev dodali po 12 poena kod domaćina. U gostujućem sastavu Henry Domercant ubacio je 27 poena uz šest skokova i pet asistencija, a Miloš Vujanić dodao je 18 poena i pet asistencija.

Neizvjestan dvoboj igran je i u Kazanu gdje je Ural Greyt u završnici iznenadio Uniks i odnio pobjedu 81:78. U završnici treće četvrtine Ural je napravio seriju 11:0 i pobjegao na osam poena viška, u posljednjoj dionici uspio je zadržati prednost i odnijeti iznenađujuću pobjedu.

Kod gostiju odlično su odigrali Ralph Biggs koji je ubacio 22 poena od čega šest trica te Aleksej Surovcev koji je dodao 17 poena. U domaćem sastavu po 13 poena ubacili su Sergej Čikalkin, Marko Tušek, Duško Savanović te Tariq Kirksay koji je dodao i devet skokova i devet asistencija.

Himki je očekivano poveo u seriji protiv Lokomotiva iz Rostova slavivši u prvom susretu 92:74. Ključna je bila druga četvrtina koju je Himki dobio s 26:8 te do poluvremena pobjegao na plus 20. Gosti to nisu u drugom poluvremenu mogli dostići.

Kod Himkija istaknuli su se Ponkrašov s 15 poena te Lampe s 13. U gostujućem sastavu Kuzjakin je ubacio 20 poena, a Vorotnikov je dodao 15. Krešimir Lončar iako je igrao pod temperaturom bio je na visokoj razini. Ubacio je 13 poena uz šest asistencija i tri osvojene lopte.